Dips Front AS
Score · regnskapsår 2024
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 79 av 709 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 436 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 74 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Dips Front AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 709 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,7 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 48,3 % (median 29,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 62 MNOK | 105 MNOK |
| Driftsmargin | 8,7 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 27,0 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 48,3 % | 29,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,07 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | 5,8 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 6,94 MNOK | 2,88 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Dips Front AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (709 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Dips Front AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Dips Front AS hadde en driftsmargin på 8,7 % og en egenkapitalandel på 48,3 % i 2024, og er nr. 436 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 20,3 % til 48,3 % og driftsmarginen steg fra 3,9 % til 8,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 13 MNOK og 31 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 31 MNOK |
| P/B | 2,6 | 13 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 74 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 84 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dips Front AS?
Driftsmarginen var 8,7 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,0 %.
Hvor solid er Dips Front AS?
Egenkapitalandelen var 48,3 % i 2024 (median 29,2 %). Gjeldsgraden var 1,07 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Dips Front AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,42 i 2024 (median 1,17).
Hvordan står Dips Front AS i Informasjon og kommunikasjon?
Dips Front AS er nr. 436 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 79 av 709. Omsetningen endret seg 5,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
30 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Awas Holding AS.
Awas Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922017360
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.290)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 9 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. november 2018 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- Trollhaugmyra 15, 5353 STRAUME (ØYGARDEN)
- Kommune
- Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kernel AS (100 %)
Øverste eier: Awas Holding AS
- Kernel AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 69 | 70 | |
| Rang | 1 488 | 436 | 407 | |
| Driftsmargin | 3,9 % | 8,7 % | 24,3 % | |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | 27,0 % | 42,4 % | |
| Egenkapitalandel | 20,3 % | 48,3 % | 45,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,42 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,8 % | −0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 59,1 MNOK | 62,5 MNOK | 62,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,3 MNOK | 5,4 MNOK | 15,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 5,7 MNOK | 15,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 1,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 4,1 MNOK | 12,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,8 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 28,1 MNOK | 21,1 MNOK | 36,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 18,5 MNOK | 15,6 MNOK | 34,6 MNOK |
| Egenkapital | 5,7 MNOK | 10,2 MNOK | 16,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,4 MNOK | 9,9 MNOK | 16,6 MNOK |
| Sum gjeld | 22,4 MNOK | 10,9 MNOK | 19,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,8 MNOK | 10,9 MNOK | 19,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6092253.
Videre
Lignende selskaper
- Dagbladet Dagen AS indeks 69, nr. 415 · sammenlign
- Trafsys A/S indeks 69, nr. 423 · sammenlign
- Maze Feedback AS indeks 69, nr. 431 · sammenlign
- Tech Mahindra Norway AS indeks 69, nr. 444 · sammenlign
- Noria AS indeks 68, nr. 454 · sammenlign