Winsnes AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 026 av 1 722 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 11 230 av 19 384 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Winsnes AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 722 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,9 % (median 4,6 %) og egenkapitalandel 39,9 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 230 MNOK | 90 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 4,6 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 2,0 % | 11,8 % |
| Egenkapitalandel | 39,9 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,50 | 2,28 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,83 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | −11,8 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,58 MNOK | 2,48 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Winsnes AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 722 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Winsnes AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Winsnes AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 39,9 % i 2024, og er nr. 11 230 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 7,3 % til 0,9 % og egenkapitalandelen falt fra 46,3 % til 39,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 57 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 57 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,9 % (median 4,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 79 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Winsnes AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2024, mot en median på 4,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,0 %.
Hvor solid er Winsnes AS?
Egenkapitalandelen var 39,9 % i 2024 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 1,50 (median 2,28).
Hvordan er likviditeten i Winsnes AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,83 i 2024 (median 1,39).
Hvordan står Winsnes AS i Bygg og anlegg?
Winsnes AS er nr. 11 230 av 19 384 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 026 av 1 722. Omsetningen endret seg −11,8 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
43 av 100
Rang 144 av 221 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Bygg og anlegg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 230 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 0 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −2 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 140 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 51 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | 0,9 % |
| Totalrentabilitet | 0,4 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 36,6 % | 39,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,82 | 1,83 |
| Omsetningsvekst | – | −11,8 % |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 5
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 205,4 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
- Rammeavtaler
- 1
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 8. september 2026 | Statens vegvesen | K30 E39 Stormyra – Staurset: Fullføring | 130,0 MNOK |
| 11. juli 2025 | Statens vegvesen | E14 Stjørdal-Hegramo - gang- og sykkelveg | 75,4 MNOK |
| 13. mai 2025 | Oppdal Kommune | Veg og VA - Boligfelt Pk Gorseths veg | verdi ikke oppgitt |
| 1. juli 2024 | Statens vegvesen | Rammeavtale: Mindre vegarbeid område midt 2024-2025 | 22,3 MNOK (rammeavtale) |
| 19. mars 2024 | Trøndelag fylkeskommune | Driftskontrakt 5001 Gauldal Oppdal 2024 - 2029 | verdi ikke oppgitt |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922043973
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 89 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. november 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 1,62 MNOK
- Forretningsadresse
- Soknesøran 12, 7290 STØREN (MIDTRE GAULDAL)
- Kommune
- Midtre Gauldal rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 40,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- P i Winsnes AS · 40,0 %
- A Winsnes AS · 40,0 %
- Åge Winsnes AS · 20,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Furukollen Pukk AS (100 %)
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 51. 0 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Sodvin Holding AS (0 %), Mobilknusing Midt-Norge AS (50 %), E6 Pukk og Grus AS (50 %), Furukollen Pukk AS (100 %), Bulder Eiendom AS (17 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 46 | 58 | |
| Rang | 2 385 | 11 230 | 7 156 | |
| Driftsmargin | 7,3 % | 0,9 % | 2,4 % | |
| Totalrentabilitet | 15,5 % | 2,0 % | 4,7 % | |
| Egenkapitalandel | 46,3 % | 39,9 % | 39,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,04 | 1,83 | 1,81 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,8 % | 30,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 260,5 MNOK | 229,8 MNOK | 300,3 MNOK |
| Driftsresultat | 19,1 MNOK | 2,2 MNOK | 7,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 17,3 MNOK | 0,2 MNOK | 4,7 MNOK |
| Skattekostnad | 3,8 MNOK | 0,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 13,5 MNOK | 0,1 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,8 MNOK | 2,7 MNOK | 2,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 123,5 MNOK | 143,6 MNOK | 153,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 88,2 MNOK | 108,3 MNOK | 120,5 MNOK |
| Egenkapital | 57,2 MNOK | 57,4 MNOK | 61,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 44,3 MNOK | 44,5 MNOK | 48,3 MNOK |
| Sum gjeld | 66,3 MNOK | 86,3 MNOK | 92,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 43,3 MNOK | 59,4 MNOK | 66,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6334191.
Videre
Lignende selskaper
- Byggmester Trulsen AS indeks 46, nr. 11 218 · sammenlign
- Stoltz Rehab AS indeks 46, nr. 11 223 · sammenlign
- MHM ENTREPRENØR & Service AS indeks 46, nr. 11 238 · sammenlign
- Raidon AS indeks 46, nr. 11 242 · sammenlign
- Elektropluss Telemark AS indeks 46, nr. 11 249 · sammenlign