D Lux AS
Score · regnskapsår 2025
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 360 av 1 596 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 700 av 3 228 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
D Lux AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 593 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 73,7 % (median 27,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 5,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 14,2 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 73,7 % | 27,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,72 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | −21,1 % | 8,4 % |
| Omsetning per ansatt | 0,18 MNOK | 0,39 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør D Lux AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 596 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- D Lux AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
D Lux AS har score 65 for 2025, rang 700 av 3 228 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,72 mot median 1,26. Soliditet: persentil 89 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 73,7 % mot median 27,1 %.
Svakest: Vekst: persentil 13 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −21,1 % mot median 8,4 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 16,2 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +16,3, bransjen +0,1 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til D Lux AS med 16,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 16,2 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk D Lux AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −10,4 % | 3,6 % | −24,4 prosentpoeng | +0,2 prosentpoeng | −24,5 prosentpoeng |
| 2025 | 5,9 % | 3,7 % | +16,3 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | +16,2 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til D Lux AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting steg 3,8 % i 2025; driftsmarginen til D Lux AS økte 16,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,9 | 111,1 | 116,9 | 121,3 | 122,3 (så langt) |
| Endring fra året før | – | +4,9 % | +5,9 % | +5,2 % | +3,8 % | +0,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til D Lux AS økte 16,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 99,5 | 117,4 | 126,0 | 130,8 | 138,4 | 141,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,3 % | +17,9 % | +7,4 % | +3,8 % | +5,8 % | +2,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til D Lux AS økte 16,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til D Lux AS økte 16,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting steg 5,7 % i 2025; driftsmarginen til D Lux AS økte 16,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: forretningsmessig tjenesteyting, årssnitt | 81,5 | 85,5 | 89,7 | 94,8 | 100,3 | 106,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +4,9 % | +4,9 % | +5,7 % | +5,7 % | +6,0 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
D Lux AS hadde en driftsmargin på 5,9 % og en egenkapitalandel på 73,7 % i 2025, og er nr. 700 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −10,4 % til 5,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,3 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 14,1 | 1 MNOK |
| P/B | 2,7 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 0,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 90 | vekt 15 % |
| Vekst | 13 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 62 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er D Lux AS?
Driftsmarginen var 5,9 % i 2025, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,2 %.
Hvor solid er D Lux AS?
Egenkapitalandelen var 73,7 % i 2025 (median 27,1 %). Gjeldsgraden var 0,36 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i D Lux AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,72 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står D Lux AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
D Lux AS er nr. 700 av 3 228 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 360 av 1 596. Omsetningen endret seg −21,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922127050
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (79.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 13 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 13. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bekkeveien 9, 3236 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 28. januar 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 66,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 43 | 65 | |
| Rang | 306 | 2 025 | 700 | |
| Driftsmargin | 14,0 % | −10,4 % | 5,9 % | |
| Totalrentabilitet | 36,7 % | −26,3 % | 14,2 % | |
| Egenkapitalandel | 53,6 % | 55,0 % | 73,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,23 | 2,17 | 3,72 | |
| Omsetningsvekst | – | −34,6 % | −21,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,6 MNOK | 3,0 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,8 MNOK | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,7 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7201081.
Videre
Lignende selskaper
- TB Invest AS indeks 65, nr. 697 · sammenlign
- Kbl Konsult AS indeks 65, nr. 703 · sammenlign
- Nova-Ren AS indeks 65, nr. 704 · sammenlign
- Ritas Vaskeservice AS indeks 65, nr. 709 · sammenlign
- BILLERUD MASKIN & Transport AS indeks 65, nr. 711 · sammenlign