Uthaug Bygg AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 018 av 12 871 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 534 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 46 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Uthaug Bygg AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 864 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 85,6 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 7,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 85,6 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,96 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 26,3 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Uthaug Bygg AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 871 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Uthaug Bygg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Uthaug Bygg AS har score 75 for 2025, rang 1 534 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 85,6 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 93 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,96 mot median 1,41.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Uthaug Bygg AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 85,6 % i 2025, og er nr. 1 534 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 65,2 % til 85,6 % og omsetningen økte med 26 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 46 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 93 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 88 | vekt 15 % |
Varighet: 71 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Uthaug Bygg AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 7,4 %.
Hvor solid er Uthaug Bygg AS?
Egenkapitalandelen var 85,6 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Uthaug Bygg AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,96 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Uthaug Bygg AS i Bygg og anlegg?
Uthaug Bygg AS er nr. 1 534 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 018 av 12 871. Omsetningen endret seg 26,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922168113
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Trosavigveien 19, 4375 HELLVIK (EIGERSUND)
- Kommune
- Eigersund rang 7–17 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. februar 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 66 | 75 | |
| Rang | 3 490 | 4 159 | 1 534 | |
| Driftsmargin | 3,9 % | 4,8 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 7,8 % | 9,0 % | 7,4 % | |
| Egenkapitalandel | 68,7 % | 65,2 % | 85,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,35 | 2,19 | 4,96 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,0 % | 26,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,1 MNOK | 3,5 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6393721.
Videre
Lignende selskaper
- Bergsprengning AS indeks 75, nr. 1 532 · sammenlign
- Bakkens Verksted AS indeks 75, nr. 1 533 · sammenlign
- SØRENSEN & Tunge AS indeks 75, nr. 1 535 · sammenlign
- Taktekkerbrødrene Hustad AS indeks 75, nr. 1 536 · sammenlign
- Madsen Entreprenør AS indeks 75, nr. 1 539 · sammenlign