Autosync AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 373 av 509 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 970 av 2 791 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Autosync AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 509 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 14,1 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 18,3 % (median 21,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 251 MNOK | 109 MNOK |
| Driftsmargin | 14,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 13,0 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | 4,8 % | 10,7 % |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,47 | 3,31 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,91 | 1,16 |
| Omsetningsvekst | −8,2 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 5,46 MNOK | 1,97 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Autosync AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (509 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Autosync AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Autosync AS har score 39 for 2025, rang 1 970 av 2 791 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 57 mot sammenlignbare, driftsmargin 14,1 % mot median 4,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 18 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,2 % mot median 7,9 %. Likviditet: persentil 19 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,91 mot median 1,16.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,16).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Autosync AS hadde en driftsmargin på 14,1 % og en egenkapitalandel på 18,3 % i 2025, og er nr. 1 970 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 29,1 % til 14,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 189 MNOK og 258 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 258 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 190 MNOK |
| P/B | 1,0 | 189 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,91 (median 1,16).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −1,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | 19 | vekt 15 % |
| Vekst | 18 | vekt 15 % |
| Konsistens | 40 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Autosync AS?
Driftsmarginen var 14,1 % i 2025, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,8 %.
Hvor solid er Autosync AS?
Egenkapitalandelen var 18,3 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 4,47 (median 3,31).
Hvordan er likviditeten i Autosync AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,91 i 2025 (median 1,16). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Autosync AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Autosync AS er nr. 1 970 av 2 791 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 373 av 509. Omsetningen endret seg −8,2 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922177724
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (82.990)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 46 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 1,98 MNOK
- Forretningsadresse
- Hammersborggata 8, 0181 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.autosync.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 2. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 58 | 39 | |
| Rang | 1 764 | 936 | 1 970 | |
| Driftsmargin | 3,6 % | 29,1 % | 14,1 % | |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 9,2 % | 4,8 % | |
| Egenkapitalandel | 17,5 % | 17,7 % | 18,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,13 | 0,91 | |
| Omsetningsvekst | – | 55,3 % | −8,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 176,1 MNOK | 273,5 MNOK | 250,9 MNOK |
| Driftsresultat | 6,3 MNOK | 79,6 MNOK | 35,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,5 MNOK | 83,8 MNOK | 32,7 MNOK |
| Årsresultat | 5,1 MNOK | 66,9 MNOK | 25,8 MNOK |
| Finanskostnader | 10,2 MNOK | 14,5 MNOK | 16,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 076,7 MNOK | 1 065,7 MNOK | 1 033,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 777,2 MNOK | 766,3 MNOK | 683,0 MNOK |
| Egenkapital | 188,9 MNOK | 188,9 MNOK | 188,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 26,0 MNOK | 26,0 MNOK | 26,0 MNOK |
| Sum gjeld | 887,7 MNOK | 876,8 MNOK | 844,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 546,7 MNOK | 678,9 MNOK | 750,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 6739016.
Videre
Lignende selskaper
- Loomis Norge AS indeks 39, nr. 1 954 · sammenlign
- Vest Industrivask AS indeks 38, nr. 1 976 · sammenlign
- Konstali Helsenor AS indeks 38, nr. 1 978 · sammenlign
- Eventim Norge AS indeks 38, nr. 1 987 · sammenlign
- Axactor ASA indeks 38, nr. 1 989 · sammenlign