Ryde Technology AS
Score · regnskapsår 2023
84av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 21 av 396 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 115 av 2 090 · Forretningsmessig tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 88 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ryde Technology AS ligger 34 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 396 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 21,0 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 80,2 % (median 22,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 216 MNOK | 105 MNOK |
| Driftsmargin | 21,0 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 18,7 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 9,9 % |
| Egenkapitalandel | 80,2 % | 22,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 3,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,45 | 1,21 |
| Omsetningsvekst | – | −0,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,33 MNOK | 1,56 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 84 gjør Ryde Technology AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (396 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ryde Technology AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Ryde Technology AS hadde en driftsmargin på 21,0 % og en egenkapitalandel på 80,2 % i 2023, og er nr. 115 av 2 090 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 183 MNOK og 392 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 319 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 392 MNOK |
| P/B | 1,0 | 183 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 21,0 % (median 4,3 %); Egenkapitalandel 80,2 % (median 22,0 %); Likviditetsgrad 1 2,45 (median 1,21).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 44,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −3,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 88 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 42 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ryde Technology AS?
Driftsmarginen var 21,0 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,7 %.
Hvor solid er Ryde Technology AS?
Egenkapitalandelen var 80,2 % i 2023 (median 22,0 %). Gjeldsgraden var 0,25 (median 3,26).
Hvordan er likviditeten i Ryde Technology AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,45 i 2023 (median 1,21).
Hvordan står Ryde Technology AS i Forretningsmessig tjenesteyting?
Ryde Technology AS er nr. 115 av 2 090 rangerte selskaper i Forretningsmessig tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 21 av 396.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922260575
- Org.form
- AS
- Sektor
- Forretningsmessig tjenesteyting (77.210)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 662 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 6. januar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 1,95 MNOK
- Forretningsadresse
- Innspurten 9, 0663 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700B28Q6PF4LHVS03 fornyes 29. oktober 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap ikke rapportert
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | 87 | 82 | |
| Rang | 115 | 19 | 39 | |
| Driftsmargin | 21,0 % | 27,6 % | 32,3 % | |
| Totalrentabilitet | 26,7 % | 31,8 % | 33,4 % | |
| Egenkapitalandel | 80,2 % | 73,3 % | 72,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,45 | 2,01 | 1,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 65,0 % | 22,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 216,4 MNOK | 357,0 MNOK | 436,1 MNOK |
| Driftsresultat | 45,4 MNOK | 98,6 MNOK | 140,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 40,5 MNOK | 95,1 MNOK | 130,8 MNOK |
| Årsresultat | 31,9 MNOK | 74,2 MNOK | 102,5 MNOK |
| Finanskostnader | 20,2 MNOK | 16,4 MNOK | 34,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 227,8 MNOK | 350,3 MNOK | 495,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 104,4 MNOK | 182,9 MNOK | 218,4 MNOK |
| Egenkapital | 182,7 MNOK | 256,8 MNOK | 359,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 22,1 MNOK | 96,2 MNOK | 198,7 MNOK |
| Sum gjeld | 45,1 MNOK | 93,6 MNOK | 136,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 42,6 MNOK | 91,0 MNOK | 135,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5247701.
Videre
Lignende selskaper
- Loyalty Customer Service AS indeks 84, nr. 104 · sammenlign
- DUN & Bradstreet Norway AS indeks 84, nr. 106 · sammenlign
- Wildphoto Travel AS indeks 84, nr. 117 · sammenlign
- Accept Service Partner AS indeks 84, nr. 118 · sammenlign
- Bonliva AS indeks 83, nr. 129 · sammenlign