Adminflow AS
Score · regnskapsår 2024
49av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 707 av 1 371 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 718 av 3 254 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Adminflow AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 371 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −244,5 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 92,9 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −244,5 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −243,9 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −12,3 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 92,9 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 8,78 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | −11,1 % | 8,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,19 MNOK | 0,61 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 49 gjør Adminflow AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 371 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Adminflow AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Adminflow AS hadde en driftsmargin på −244,5 % og en egenkapitalandel på 92,9 % i 2024, og er nr. 1 718 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −82,9 % til −244,5 % og omsetningen falt med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 32 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −243,9 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −244,5 % (median 3,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 14 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 94 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 23 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Adminflow AS?
Driftsmarginen var −244,5 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Adminflow AS?
Egenkapitalandelen var 92,9 % i 2024 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Adminflow AS?
Likviditetsgrad 1 var 8,78 i 2024 (median 1,55).
Hvordan står Adminflow AS i Informasjon og kommunikasjon?
Adminflow AS er nr. 1 718 av 3 254 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 707 av 1 371. Omsetningen endret seg −11,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922275343
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 7 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 4. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,38 MNOK
- Forretningsadresse
- Karl Johans gate 37, 0162 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 21
- Største eier
- 25,1 % · tre største 68,6 %
- Fordeling
- selskaper 99 % · privatpersoner 1 % · utenlandske 1 %
- Eid fra samme kommune
- 83 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 53 år)
- Aider Konsern AS · 25,1 %
- Hegnar Media AS · 25,1 %
- View Group AS · 18,4 %
- Dealflow AS · 13,9 %
- Hjelle Investering AS · 5,6 %
- A.Haavik AS · 5,6 %
- Ert AS · 3,0 %
- Aandstad Consulting AS · 0,7 %
- Nimbus Invest AS · 0,5 %
- FANA SPAREBANK · 0,3 %
- 4 privatpersoner · 0,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 7. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 49 | 57 | |
| Rang | 1 141 | 1 718 | 1 116 | |
| Driftsmargin | −82,9 % | −244,5 % | −71,7 % | |
| Totalrentabilitet | −9,9 % | −12,3 % | −9,2 % | |
| Egenkapitalandel | 96,3 % | 92,9 % | 89,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 9,72 | 8,78 | 3,83 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,1 % | 218,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,3 MNOK | 4,3 MNOK |
| Driftsresultat | −1,3 MNOK | −3,3 MNOK | −3,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,2 MNOK | −3,3 MNOK | −3,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −1,2 MNOK | −3,3 MNOK | −3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,5 MNOK | 26,6 MNOK | 32,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 16,5 MNOK | 13,0 MNOK |
| Egenkapital | 12,0 MNOK | 24,7 MNOK | 29,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,5 MNOK | −4,8 MNOK | −7,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 1,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 1,9 MNOK | 3,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 5847119.
Videre
Lignende selskaper
- Hgrov AS indeks 49, nr. 1 713 · sammenlign
- Toppin AS indeks 49, nr. 1 719 · sammenlign
- Adminkit AS indeks 49, nr. 1 720 · sammenlign
- Silverscreen AS indeks 49, nr. 1 721 · sammenlign
- Kvist Solutions AS indeks 49, nr. 1 727 · sammenlign