Grønt Skift AS
Score · regnskapsår 2025
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 321 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 754 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 65 og soliditet 55 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Grønt Skift AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 44,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 3,3 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 19,6 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 44,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,26 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,79 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 10,6 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Grønt Skift AS det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Grønt Skift AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Grønt Skift AS har score 56 for 2025, rang 8 754 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 65 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,3 % mot median 2,6 %. Vekst: persentil 64 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,6 % mot median 4,0 %.
Svakest: Konsistens: persentil 38 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Grønt Skift AS hadde en driftsmargin på 3,3 % og en egenkapitalandel på 44,2 % i 2025, og er nr. 8 754 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −11,1 % til 3,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 65 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 55 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 64 | vekt 15 % |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Grønt Skift AS?
Driftsmarginen var 3,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,6 %.
Hvor solid er Grønt Skift AS?
Egenkapitalandelen var 44,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 1,26 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Grønt Skift AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,79 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Grønt Skift AS i Handel?
Grønt Skift AS er nr. 8 754 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 321 av 11 289. Omsetningen endret seg 10,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922353719
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.710)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,43 MNOK
- Forretningsadresse
- Kokstadflaten 23, 5257 KOKSTAD (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. mars 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Monica Rønhovde Langeland
- Styrets leder
- Monica Rønhovde Langeland
- Regnskapsfører
- EB Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 21 | 56 | |
| Rang | 15 864 | 20 091 | 8 754 | |
| Driftsmargin | −4,5 % | −11,1 % | 3,3 % | |
| Totalrentabilitet | −15,5 % | −35,3 % | 19,6 % | |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 17,9 % | 44,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,46 | 1,59 | 1,79 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,2 % | 10,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,4 MNOK | −0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6881722.
Videre
Lignende selskaper
- Kull AS indeks 56, nr. 8 752 · sammenlign
- Snos Sørlandssenteret AS indeks 56, nr. 8 753 · sammenlign
- Forte Nor AS indeks 56, nr. 8 756 · sammenlign
- Cosmederm Methods AS indeks 56, nr. 8 758 · sammenlign
- Nfp AS indeks 56, nr. 8 759 · sammenlign