Avitech AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2024
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 086 av 1 735 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 334 av 5 179 · Industri
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 21 og robusthet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Avitech AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 1 735 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −3,8 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 31,6 % (median 37,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −3,8 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −4,8 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | −9,6 % | 7,0 % |
| Egenkapitalandel | 31,6 % | 37,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,16 | 1,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,88 | 1,60 |
| Omsetningsvekst | 20,6 % | 5,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Avitech AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 735 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Avitech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Avitech AS hadde en driftsmargin på −3,8 % og en egenkapitalandel på 31,6 % i 2024, og er nr. 3 334 av 5 179 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −34,2 % til −3,8 % og omsetningen økte med 21 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,2 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 18,6 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,0 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Machinery, Food Processing, Chemical (Specialty), Building Materials, Packaging & Container.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,8 % (median 2,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,8 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 21 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 38 | vekt 20 % |
| Likviditet | 58 | vekt 5 % |
| Vekst | 82 | vekt 25 % |
| Konsistens | 35 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 34 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Avitech AS?
Driftsmarginen var −3,8 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −9,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Avitech AS?
Egenkapitalandelen var 31,6 % i 2024 (median 37,5 %). Gjeldsgraden var 2,16 (median 1,18).
Hvordan er likviditeten i Avitech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,88 i 2024 (median 1,60).
Hvordan står Avitech AS i Industri?
Avitech AS er nr. 3 334 av 5 179 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 086 av 1 735. Omsetningen endret seg 20,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922431361
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (33.160)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 4. mars 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Buskerudveien 219D, 3027 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. januar 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 24 | 43 | 92 | |
| Rang | 4 260 | 3 334 | 4 | |
| Driftsmargin | −34,2 % | −3,8 % | 33,0 % | |
| Totalrentabilitet | −54,1 % | −9,6 % | 75,1 % | |
| Egenkapitalandel | 32,7 % | 31,6 % | 91,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | 1,88 | 17,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 20,6 % | 52,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK | 3,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,7 MNOK | −0,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | −0,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | −0,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,3 MNOK | 0,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 6127685.
Videre
Lignende selskaper
- Casual Beer Company AS indeks 43, nr. 3 319 · sammenlign
- Kragerø Tablettproduksjon Drift AS indeks 43, nr. 3 322 · sammenlign
- Flataker Industrier AS indeks 43, nr. 3 325 · sammenlign
- INNOVATION & Design Technology AS indeks 43, nr. 3 326 · sammenlign
- Høvelmesteren AS indeks 43, nr. 3 344 · sammenlign