Secloud AS

Org.nr. 922629447 · Sandefjord · Stiftet 2019 · 9 ansatte

Score · regnskapsår 2023

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 886 av 1 326 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 129 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Secloud AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 48 blant 1 325 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 28,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 23,4 % (median 39,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 6. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 28,9 % 3,7 % 81 %
Resultatmargin 27,3 % 3,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 6,9 % 6,9 % 50 %
Egenkapitalandel 23,4 % 39,5 % 35 %
Gjeldsgrad 3,27 1,14 26 %
Likviditetsgrad 1 0,68 1,50 15 %
Omsetningsvekst – 4,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,19 MNOK0,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Secloud AS det bedre enn 33 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 326 selskaper) i 2023.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Secloud AS hadde en driftsmargin på 28,9 % og en egenkapitalandel på 23,4 % i 2023, og er nr. 2 129 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,4 MNOK 17,7 6 MNOK 3 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK
minus netto gjeld 3,2 MNOK
14,3 4 MNOK 2 MNOK
P/B Egenkapital: 1,7 MNOK 2,6 4 MNOK 2 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,68 (median 1,50).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet66 vekt 30 %
Soliditet30 vekt 25 %
Likviditet15 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens21 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Secloud AS?

Driftsmarginen var 28,9 % i 2023, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,9 %.

Hvor solid er Secloud AS?

Egenkapitalandelen var 23,4 % i 2023 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 3,27 (median 1,14).

Hvordan er likviditeten i Secloud AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,68 i 2023 (median 1,50). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Secloud AS i Informasjon og kommunikasjon?

Secloud AS er nr. 2 129 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 886 av 1 326.

Konsernstruktur · 2025

6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Incubeat AS. Personer vises ikke med navn.

Incubeat AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
922629447
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
9 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
14. februar 2019 7 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Rådhusgata 15, 3211 SANDEFJORD
Kommune
Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 11. april 2019
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.secloud.com
Selskapets forretningskommune, Sandefjord. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
5 (én eier har over halvparten)
Største eier
79,4 % · tre største 93,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
90 %
Konsernkjede
Eies av: Incubeat Xpnd AS (79 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 6. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks38––
Rang2 129––
Driftsmargin28,9 %–−635,6 %
Totalrentabilitet6,9 %−21,3 %−13,0 %
Egenkapitalandel23,4 %−11,8 %−22,4 %
Likviditetsgrad 10,683,971,05
Omsetningsvekst–−100,8 %–

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,7 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK−1,8 MNOK−1,6 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK−2,4 MNOK−1,7 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK−2,7 MNOK−1,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,6 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler7,3 MNOK8,3 MNOK11,9 MNOK
Omløpsmidler1,7 MNOK1,4 MNOK2,6 MNOK
Egenkapital1,7 MNOK−1,0 MNOK−2,7 MNOK
Opptjent egenkapital−1,1 MNOK−3,8 MNOK−5,5 MNOK
Sum gjeld5,6 MNOK9,2 MNOK14,6 MNOK
Kortsiktig gjeld2,4 MNOK0,4 MNOK2,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5379945.