Devotta AS
Score · regnskapsår 2024
65av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 167 av 891 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 568 av 2 907 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 66 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Devotta AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 891 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,6 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 47,7 % (median 33,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 8,6 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 3,9 % |
| Totalrentabilitet | 20,4 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 47,7 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,10 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,89 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | 6,8 % | 7,9 % |
| Omsetning per ansatt | 0,77 MNOK | 1,65 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 65 gjør Devotta AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (891 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Devotta AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Devotta AS hadde en driftsmargin på 8,6 % og en egenkapitalandel på 47,7 % i 2024, og er nr. 568 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 2,0 % til 8,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 11 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 66 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 47 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 64 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Devotta AS?
Driftsmarginen var 8,6 % i 2024, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,4 %.
Hvor solid er Devotta AS?
Egenkapitalandelen var 47,7 % i 2024 (median 33,8 %). Gjeldsgraden var 1,10 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Devotta AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2024 (median 1,34).
Hvordan står Devotta AS i Informasjon og kommunikasjon?
Devotta AS er nr. 568 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 167 av 891. Omsetningen endret seg 6,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922669708
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 3. april 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ola Dahls gate 3B, 2670 OTTA (SEL)
- Kommune
- Sel rang 29–39 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.devotta.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 5
- Største eier
- 31,0 % · tre største 83,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 75 %
- Eiere over 60 år
- 6 % av personeierne sine aksjer (medianalder 44 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 64 | 65 | 53 | |
| Rang | 684 | 568 | 1 257 | |
| Driftsmargin | 2,0 % | 8,6 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 20,4 % | 0,7 % | |
| Egenkapitalandel | 52,2 % | 47,7 % | 44,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,06 | 1,89 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,8 % | 12,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,2 MNOK | 13,0 MNOK | 14,7 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,9 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 4,3 MNOK | 5,5 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,3 MNOK | 5,5 MNOK | 6,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | 2,6 MNOK | 2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,6 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5879261.
Videre
Lignende selskaper
- Dynabyte Consulting AS indeks 65, nr. 560 · sammenlign
- Stibo DX AS indeks 65, nr. 561 · sammenlign
- Solver Norway AS indeks 65, nr. 566 · sammenlign
- Playsafe Norway AS indeks 65, nr. 570 · sammenlign
- Kreatif AS indeks 64, nr. 571 · sammenlign