Dekant AS
Score · regnskapsår 2023
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 509 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 679 av 21 088 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Dekant AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 14,1 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 27,1 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 41 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 14,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 12,7 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 52,0 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 27,1 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,68 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Dekant AS det bedre enn 63 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Dekant AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Dekant AS hadde en driftsmargin på 14,1 % og en egenkapitalandel på 27,1 % i 2023, og er nr. 7 679 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 50 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 40 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 50 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 18,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 34 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dekant AS?
Driftsmarginen var 14,1 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 52,0 %.
Hvor solid er Dekant AS?
Egenkapitalandelen var 27,1 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 2,68 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Dekant AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,37 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Dekant AS i Handel?
Dekant AS er nr. 7 679 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 509 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922712999
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.400)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. april 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Verkseier Furulunds vei 1, 0668 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Christian Andre Fuchs
- Styremedlem
- Tiffany Sartz-Fuchs
- Styremedlem
- Fiaz Rasul Mirza
- Revisor
- BERGE & Lundal Revisjonsselskap AS
- Regnskapsfører
- Amira Regnskap AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 77 | 70 | |
| Rang | 7 679 | 1 416 | 3 234 | |
| Driftsmargin | 14,1 % | 10,8 % | 5,8 % | |
| Totalrentabilitet | 52,0 % | 48,3 % | 31,9 % | |
| Egenkapitalandel | 27,1 % | 39,0 % | 73,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,37 | 1,64 | 3,67 | |
| Omsetningsvekst | – | 24,1 % | −26,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,8 MNOK | 50,6 MNOK | 37,2 MNOK |
| Driftsresultat | 5,7 MNOK | 5,5 MNOK | 2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,2 MNOK | 4,6 MNOK | 2,4 MNOK |
| Årsresultat | 4,0 MNOK | 3,6 MNOK | 1,9 MNOK |
| Finanskostnader | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,4 MNOK | 13,5 MNOK | 9,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 13,4 MNOK | 13,4 MNOK | 9,6 MNOK |
| Egenkapital | 3,6 MNOK | 5,3 MNOK | 7,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,6 MNOK | 5,2 MNOK | 7,1 MNOK |
| Sum gjeld | 9,8 MNOK | 8,2 MNOK | 2,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,8 MNOK | 8,2 MNOK | 2,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4670643.
Videre
Lignende selskaper
- F Lohne AS indeks 59, nr. 7 667 · sammenlign
- Norbond AS indeks 59, nr. 7 668 · sammenlign
- Hank Sport AS indeks 59, nr. 7 674 · sammenlign
- Tomta Mat AS indeks 59, nr. 7 676 · sammenlign
- Bamse AS indeks 59, nr. 7 686 · sammenlign