Greenbit Energy AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 740 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 710 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 35 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Greenbit Energy AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −120,7 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 30,4 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −120,7 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 521,1 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 16,9 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,35 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | 5,4 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Greenbit Energy AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Greenbit Energy AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Greenbit Energy AS har score 32 for 2024, rang 17 710 av 22 237 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 55 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 5,4 % mot median 3,8 %.
Svakest: Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,35 mot median 1,71. Konsistens: persentil 19 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,9 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,71).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −120,7 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Greenbit Energy AS hadde en driftsmargin på −120,7 % og en egenkapitalandel på 30,4 % i 2024, og er nr. 17 710 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −66,8 % til −120,7 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Greenbit Energy AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 265 MNOK og 539 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 539 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 265 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,35 (median 1,71).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −120,7 % (median 3,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 12,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −48,7 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 34,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −93,7 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 35 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 25 % |
| Likviditet | 1 | vekt 15 % |
| Vekst | 55 | vekt 15 % |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Greenbit Energy AS?
Driftsmarginen var −120,7 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,9 %.
Hvor solid er Greenbit Energy AS?
Egenkapitalandelen var 30,4 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,29 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Greenbit Energy AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,35 i 2024 (median 1,71). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Greenbit Energy AS i Handel?
Greenbit Energy AS er nr. 17 710 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 740 av 7 161. Omsetningen endret seg 5,4 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
24 av 100
Rang 206 av 227 konsern i Morning-klasse Store i Handel. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 3 036 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 52 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −15 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 1 562 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 287 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2024) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,7 % | −120,7 % |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 18,4 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 0,35 |
| Omsetningsvekst | −30,7 % | 5,4 % |
Konsernindeks tidligere år: 2022: 34 (9 av 13), 2023: 40 (136 av 206).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922735778
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 26. april 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Roald Amundsens gate 6, 0161 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- LEI
- 254900LBGHEHUMOO1E36 fornyes 28. juni 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Greenbit AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 42 | 33 | 32 | |
| Rang | 166 | 15 622 | 17 710 | |
| Driftsmargin | −48,7 % | −66,8 % | −120,7 % | |
| Totalrentabilitet | 0,0 % | 8,2 % | 16,9 % | |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 31,3 % | 30,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,98 | 1,89 | 0,35 | |
| Omsetningsvekst | – | −9,1 % | 5,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,1 MNOK | 12,9 MNOK | 13,5 MNOK |
| Driftsresultat | −6,9 MNOK | −8,6 MNOK | −16,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −51,5 MNOK | −11,6 MNOK | 70,6 MNOK |
| Årsresultat | −40,4 MNOK | −9,1 MNOK | 53,9 MNOK |
| Finanskostnader | 51,5 MNOK | 66,9 MNOK | 76,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 644,5 MNOK | 673,3 MNOK | 871,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 78,0 MNOK | 105,7 MNOK | 208,9 MNOK |
| Egenkapital | 220,2 MNOK | 211,1 MNOK | 265,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −26,1 MNOK | −35,2 MNOK | 18,8 MNOK |
| Sum gjeld | 424,4 MNOK | 462,2 MNOK | 606,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 39,4 MNOK | 55,8 MNOK | 602,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6291059.
Videre
Lignende selskaper
- Dekklageret Mosjøen AS indeks 32, nr. 17 699 · sammenlign
- Pelly Workwear Bergen AS indeks 32, nr. 17 701 · sammenlign
- Rune Lyng AS indeks 32, nr. 17 708 · sammenlign
- Yabil AS indeks 32, nr. 17 714 · sammenlign
- Grong Minipris AS indeks 32, nr. 17 715 · sammenlign