Bricks Software AS
Score · regnskapsår 2023
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 441 av 947 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 326 av 2 970 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 99 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Bricks Software AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 947 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −265,7 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 91,2 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | −265,7 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −243,7 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −42,7 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,77 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | – | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,04 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Bricks Software AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (947 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Bricks Software AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Bricks Software AS hadde en driftsmargin på −265,7 % og en egenkapitalandel på 91,2 % i 2023, og er nr. 1 326 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 75 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 75 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −243,7 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −265,7 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,5 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 99 | vekt 25 % |
| Likviditet | 99 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bricks Software AS?
Driftsmarginen var −265,7 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −42,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bricks Software AS?
Egenkapitalandelen var 91,2 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 0,10 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Bricks Software AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,77 i 2023 (median 1,36).
Hvordan står Bricks Software AS i Informasjon og kommunikasjon?
Bricks Software AS er nr. 1 326 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 441 av 947.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 922998337
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 28. mai 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,08 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Mesh Nationaltheateret, Tordenskiolds gate 2, 0160 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 648816Z6ABTO2233WN58 fornyes 14. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 27
- Største eier
- 8,4 % · tre største 22,8 %
- Fordeling
- selskaper 27 % · privatpersoner 6 % · utenlandske 15 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 49 år)
- Agile Invest AS · 25,2 %
- Conradi Invest AS · 25,2 %
- SPARK CAPITAL VII L.P (USA) · 18,1 %
- Bricks Software AS · 5,5 %
- FIRSTMINUTE CAPITAL II LLP (Storbritannia) · 3,4 %
- THE FRONTLINE VENTURE FUND III (Storbritannia) · 2,9 %
- Arkwright Norway AS · 0,4 %
- Anisor Investment AB 49 (Finland) · 0,4 %
- Mahr Projects LTD (Storbritannia) · 0,4 %
- TINY FUND II 27 (USA) · 0,2 %
- 11 privatpersoner · 17,8 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Bricks Software AS (2 %)
Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 56 | 46 | |
| Rang | 1 326 | 1 108 | 1 887 | |
| Driftsmargin | −265,7 % | −121,9 % | −43,8 % | |
| Totalrentabilitet | −42,7 % | −53,3 % | −43,0 % | |
| Egenkapitalandel | 91,2 % | 82,8 % | 45,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 10,77 | 4,99 | 1,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 82,1 % | 94,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14,6 MNOK | 26,6 MNOK | 51,7 MNOK |
| Driftsresultat | −38,8 MNOK | −32,4 MNOK | −22,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −35,6 MNOK | −29,9 MNOK | −23,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −35,6 MNOK | −29,9 MNOK | −23,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 2,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 82,4 MNOK | 54,7 MNOK | 48,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 77,9 MNOK | 47,1 MNOK | 47,5 MNOK |
| Egenkapital | 75,2 MNOK | 45,3 MNOK | 22,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 7,2 MNOK | 9,4 MNOK | 26,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,2 MNOK | 9,4 MNOK | 26,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5105101.
Videre
Lignende selskaper
- Fri Flyt AS indeks 52, nr. 1 323 · sammenlign
- Rosim AS indeks 52, nr. 1 329 · sammenlign
- Jotne Connect AS indeks 52, nr. 1 330 · sammenlign
- Cantor AS indeks 52, nr. 1 331 · sammenlign
- Laagendalsposten AS indeks 52, nr. 1 333 · sammenlign