Imenco AS

Org.nr. 923005749 · Tysvær · Stiftet 1979 · 191 ansatte

Score · regnskapsår 2024

51av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mellomstore: 558 av 1 101 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 442 av 2 919 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Imenco AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 101 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 11,3 % (median 5,3 %) og egenkapitalandel 29,5 % (median 37,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter491 MNOK131 MNOK
Driftsmargin 11,3 % 5,3 % 80 %
Resultatmargin 8,3 % 5,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 24,1 % 11,2 % 82 %
Egenkapitalandel 29,5 % 37,9 % 33 %
Gjeldsgrad 2,39 1,61 31 %
Likviditetsgrad 1 1,55 1,53 51 %
Omsetningsvekst −6,2 % 5,3 % 22 %
Omsetning per ansatt2,57 MNOK2,58 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 51 gjør Imenco AS det bedre enn 49 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 101 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Imenco AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Imenco AS hadde en driftsmargin på 11,3 % og en egenkapitalandel på 29,5 % i 2024, og er nr. 1 442 av 2 919 rangerte selskaper i Industri.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2023 til 2024.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 78 MNOK og 411 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 28,7 MNOK 10,0 287 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 55,4 MNOK
minus netto gjeld 32,4 MNOK
8,0 411 MNOK
P/B Egenkapital: 78,4 MNOK 1,0 78 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 12,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet81 vekt 30 %
Soliditet32 vekt 25 %
Likviditet51 vekt 15 %
Vekst22 vekt 15 %
Konsistens51 vekt 15 %

Varighet: 57 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Imenco AS?

Driftsmarginen var 11,3 % i 2024, mot en median på 5,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 24,1 %.

Hvor solid er Imenco AS?

Egenkapitalandelen var 29,5 % i 2024 (median 37,9 %). Gjeldsgraden var 2,39 (median 1,61).

Hvordan er likviditeten i Imenco AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,55 i 2024 (median 1,53).

Hvordan står Imenco AS i Industri?

Imenco AS er nr. 1 442 av 2 919 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 558 av 1 101. Omsetningen endret seg −6,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
923005749
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.530)
Morning selskapsklasse
Mellomstore
Ansatte
191 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
23. april 1979 47 år i drift
Aksjekapital
1,00 MNOK
Forretningsadresse
Kophaug 3, 5570 AKSDAL (TYSVÆR)
Kommune
Tysvær rang 3–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
5493001L1D00OU2RWM74 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks635142
Rang8251 4421 949
Driftsmargin11,7 %11,3 %1,5 %
Totalrentabilitet23,4 %24,1 %7,1 %
Egenkapitalandel30,5 %29,5 %36,7 %
Likviditetsgrad 11,461,551,78
Omsetningsvekst–−6,2 %−4,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter523,8 MNOK491,2 MNOK467,4 MNOK
Driftsresultat61,4 MNOK55,4 MNOK7,2 MNOK
Resultat før skatt59,4 MNOK40,7 MNOK5,6 MNOK
Årsresultat47,0 MNOK28,7 MNOK4,3 MNOK
Finanskostnader10,7 MNOK23,2 MNOK10,5 MNOK
Sum eiendeler298,9 MNOK265,4 MNOK225,6 MNOK
Omløpsmidler249,7 MNOK240,2 MNOK208,2 MNOK
Egenkapital91,1 MNOK78,4 MNOK82,7 MNOK
Opptjent egenkapital81,5 MNOK68,8 MNOK73,1 MNOK
Sum gjeld207,8 MNOK187,0 MNOK142,9 MNOK
Kortsiktig gjeld170,6 MNOK154,6 MNOK116,8 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6155685.

Lignende selskaper