Bevar Våtrom AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 607 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 382 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bevar Våtrom AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,9 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 12,1 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 12,9 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 30,3 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 12,1 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 7,24 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 14,1 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,99 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Bevar Våtrom AS det bedre enn 53 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bevar Våtrom AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bevar Våtrom AS har score 52 for 2025, rang 9 382 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 12,9 % mot median 4,5 %. Vekst: persentil 63 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,1 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 12,1 % mot median 34,1 %. Likviditet: persentil 35 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,27 mot median 1,48.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bevar Våtrom AS hadde en driftsmargin på 12,9 % og en egenkapitalandel på 12,1 % i 2025, og er nr. 9 382 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 14 % og driftsmarginen steg fra 10,1 % til 12,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 86 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 63 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bevar Våtrom AS?
Driftsmarginen var 12,9 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,3 %.
Hvor solid er Bevar Våtrom AS?
Egenkapitalandelen var 12,1 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 7,24 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Bevar Våtrom AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,48).
Hvordan står Bevar Våtrom AS i Bygg og anlegg?
Bevar Våtrom AS er nr. 9 382 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 607 av 5 557. Omsetningen endret seg 14,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923102906
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.330)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 25. april 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Dråpen 16, 3036 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 47 | 52 | |
| Rang | 10 206 | 11 059 | 9 382 | |
| Driftsmargin | 13,3 % | 10,1 % | 12,9 % | |
| Totalrentabilitet | 32,8 % | 18,8 % | 30,3 % | |
| Egenkapitalandel | 16,5 % | 9,9 % | 12,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,23 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 26,2 % | 14,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,6 MNOK | 20,9 MNOK | 23,9 MNOK |
| Driftsresultat | 2,2 MNOK | 2,1 MNOK | 3,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,2 MNOK | 2,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Årsresultat | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,8 MNOK | 11,8 MNOK | 10,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 6,9 MNOK | 7,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK | 1,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 5,7 MNOK | 10,6 MNOK | 9,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 MNOK | 5,6 MNOK | 5,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7210480.
Videre
Lignende selskaper
- Henrikson AS indeks 52, nr. 9 367 · sammenlign
- Proff Håndverker Group AS indeks 52, nr. 9 370 · sammenlign
- AKERSHUS - Østfold Elektro AS indeks 52, nr. 9 379 · sammenlign
- Buskerud Snekkerservice AS indeks 52, nr. 9 383 · sammenlign
- Din Handverkar AS indeks 52, nr. 9 384 · sammenlign