Kvarøy Salmon AS
Score · regnskapsår 2025
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 529 av 541 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 204 av 22 952 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og soliditet 2 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kvarøy Salmon AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 541 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,8 % (median 2,5 %) og egenkapitalandel 0,7 % (median 30,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 208 MNOK | 1 119 MNOK |
| Driftsmargin | −2,8 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | −7,0 % | 2,5 % |
| Totalrentabilitet | 0,6 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 0,7 % | 30,9 % |
| Gjeldsgrad | 144,25 | 2,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 86,27 MNOK | 12,49 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Kvarøy Salmon AS det bedre enn 2 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (541 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kvarøy Salmon AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Kvarøy Salmon AS har score 19 for 2025, rang 21 204 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 19,7 % mot median 6,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 2 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,7 % mot median 30,9 %. Likviditet: persentil 6 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,90 mot median 1,30.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,7 % (median 30,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,30).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −7,0 % (median 2,5 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kvarøy Salmon AS hadde en driftsmargin på −2,8 % og en egenkapitalandel på 0,7 % i 2025, og er nr. 21 204 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 5,0 % til −2,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,7 % (median 30,9 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,90 (median 1,30).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −7,0 % (median 2,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,8 % (median 2,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 24,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 7 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 2 | vekt 25 % |
| Likviditet | 6 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 28 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kvarøy Salmon AS?
Driftsmarginen var −2,8 % i 2025, mot en median på 2,5 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 0,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kvarøy Salmon AS?
Egenkapitalandelen var 0,7 % i 2025 (median 30,9 %). Gjeldsgraden var 144,25 (median 2,23).
Hvordan er likviditeten i Kvarøy Salmon AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,90 i 2025 (median 1,30). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kvarøy Salmon AS i Handel?
Kvarøy Salmon AS er nr. 21 204 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 529 av 541. Omsetningen endret seg 19,7 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923118527
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.322)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 14 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 27. mai 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 2,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Indre Kvarøy, 8743 INDRE KVARØY (LURØY)
- Kommune
- Lurøy rang 1 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900FQ4MGY0AZV3R97 fornyes 13. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Alf Gøran Knutsen
- Styrets leder
- Alf Gøran Knutsen
- Revisor
- Helgeland Revisjon AS
- Regnskapsfører
- Edvardsen Økonomiservice AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Kvarøy Fiskeoppdrett A/S (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 29. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 41 | 19 | |
| Rang | 17 954 | 14 758 | 21 204 | |
| Driftsmargin | 0,9 % | 5,0 % | −2,8 % | |
| Totalrentabilitet | 19,3 % | 28,1 % | 0,6 % | |
| Egenkapitalandel | 1,2 % | 0,7 % | 0,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,90 | 0,90 | 0,90 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,4 % | 19,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 976,5 MNOK | 1 009,3 MNOK | 1 207,8 MNOK |
| Driftsresultat | 9,2 MNOK | 50,5 MNOK | −33,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 53,5 MNOK | −84,7 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 38,5 MNOK | −70,8 MNOK |
| Finanskostnader | 52,9 MNOK | 46,1 MNOK | 87,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 278,2 MNOK | 354,5 MNOK | 363,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 247,5 MNOK | 311,7 MNOK | 322,1 MNOK |
| Egenkapital | 3,4 MNOK | 2,5 MNOK | 2,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | – | – |
| Sum gjeld | 274,8 MNOK | 352,0 MNOK | 360,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 274,8 MNOK | 347,4 MNOK | 356,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7182857.
Videre
Lignende selskaper
- Carstore AS indeks 20, nr. 21 068 · sammenlign
- North European Oil Trade AS indeks 19, nr. 21 170 · sammenlign
- Arvid Nordquist Norge AS indeks 19, nr. 21 194 · sammenlign
- BR Karlsen Sales AS indeks 19, nr. 21 282 · sammenlign
- Farmasiet AS indeks 18, nr. 21 315 · sammenlign