Vard Mur og Flis AS
Score · regnskapsår 2023
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 1 750 av 5 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 321 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 73 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Vard Mur og Flis AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 108 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 49,4 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 3,1 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,02 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Vard Mur og Flis AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 108 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Vard Mur og Flis AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Vard Mur og Flis AS hadde en driftsmargin på 3,1 % og en egenkapitalandel på 49,4 % i 2023, og er nr. 6 321 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 4 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 37 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 73 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vard Mur og Flis AS?
Driftsmarginen var 3,1 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 6,8 %.
Hvor solid er Vard Mur og Flis AS?
Egenkapitalandelen var 49,4 % i 2023 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,02 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i Vard Mur og Flis AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,96 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står Vard Mur og Flis AS i Bygg og anlegg?
Vard Mur og Flis AS er nr. 6 321 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 750 av 5 108.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923299440
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.910)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 9 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 25. mai 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Lomovegen 21, 2640 VINSTRA (NORD-FRON)
- Kommune
- Nord-Fron rang 7–17 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Anders Haverstad
- Styrets leder
- Frode Henning Fremmegård Killi
- Styremedlem
- Anders Haverstad
- Styremedlem
- Tore Haverstad
- Styremedlem
- Ida Hamilton
- Revisor
- Gudbrandsdal Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 61 | 66 | 65 | |
| Rang | 6 321 | 4 125 | 4 283 | |
| Driftsmargin | 3,1 % | 6,0 % | 16,3 % | |
| Totalrentabilitet | 6,8 % | 12,2 % | 30,4 % | |
| Egenkapitalandel | 49,4 % | 50,9 % | 37,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,96 | 2,02 | 1,61 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,3 % | 17,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,8 MNOK | 19,4 MNOK | 22,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 1,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,6 MNOK | 1,3 MNOK | 4,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,8 MNOK | 10,6 MNOK | 13,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,8 MNOK | 10,5 MNOK | 13,1 MNOK |
| Egenkapital | 4,4 MNOK | 5,4 MNOK | 4,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,9 MNOK | 4,9 MNOK | 4,4 MNOK |
| Sum gjeld | 4,5 MNOK | 5,2 MNOK | 8,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,5 MNOK | 5,2 MNOK | 8,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4656583.
Videre
Lignende selskaper
- Dan Blikk AS indeks 61, nr. 6 310 · sammenlign
- VVS Rørlegger'n Tønsberg AS indeks 61, nr. 6 311 · sammenlign
- Målar Olav AS indeks 61, nr. 6 313 · sammenlign
- Alfaelkida AS indeks 61, nr. 6 316 · sammenlign
- JM Føre AS indeks 61, nr. 6 325 · sammenlign