Ervikselva Kraft AS
Score · regnskapsår 2025
27av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 396 av 438 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 806 av 870 · Kraft og energi
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ervikselva Kraft AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 438 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −95,5 % (median 17,2 %) og egenkapitalandel −3,2 % (median 38,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −95,5 % | 17,2 % |
| Resultatmargin | −373,9 % | 2,3 % |
| Totalrentabilitet | −1,9 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandel | −3,2 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,41 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,98 |
| Omsetningsvekst | 232,5 % | 1,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 27 gjør Ervikselva Kraft AS det bedre enn 10 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (438 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Ervikselva Kraft AS har score 27 for 2025, rang 806 av 870 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 232,5 % mot median 1,9 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −3,2 % mot median 38,0 %. Lønnsomhet: persentil 13 mot sammenlignbare, driftsmargin −95,5 % mot median 17,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −3,2 % (median 38,0 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −373,9 % (median 2,3 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −95,5 % (median 17,2 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ervikselva Kraft AS hadde en driftsmargin på −95,5 % og en egenkapitalandel på −3,2 % i 2025, og er nr. 806 av 870 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 232 % og driftsmarginen falt fra −92,0 % til −95,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −3,2 % (median 38,0 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −373,9 % (median 2,3 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −95,5 % (median 17,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 232,5 % (median 1,9 %); Likviditetsgrad 1 1,16 (median 1,98).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
- følg med Rapporterer i annen valuta enn NOK
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,3 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 29 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ervikselva Kraft AS?
Driftsmarginen var −95,5 % i 2025, mot en median på 17,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,9 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ervikselva Kraft AS?
Egenkapitalandelen var −3,2 % i 2025 (median 38,0 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Ervikselva Kraft AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,98).
Hvordan står Ervikselva Kraft AS i Kraft og energi?
Ervikselva Kraft AS er nr. 806 av 870 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 396 av 438. Omsetningen endret seg 232,5 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923366547
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kraft og energi (35.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. juli 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Schweigaards gate 14, 0185 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 27 | |
| Rang | – | – | 806 | |
| Driftsmargin | – | −92,0 % | −95,5 % | |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 0,9 % | −1,9 % | |
| Egenkapitalandel | 3,7 % | 3,3 % | −3,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 6,12 | 1,16 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 232,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (EUR). Omsetning i NOK er regnet om fra EUR med snittkurs for regnskapsperioden 1. januar 2025–31. desember 2025: 11,7177 (norges_bank). Balansetall bruker kursen på balansedagen. Forholdstall og vekst er regnet i EUR. Valutakurser hos Norges Bank
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,1 MEUR | 0,2 MEUR |
| Driftsresultat | 0,0 MEUR | −0,1 MEUR | −0,2 MEUR |
| Resultat før skatt | 0,2 MEUR | −0,1 MEUR | −0,9 MEUR |
| Årsresultat | 0,2 MEUR | 0,0 MEUR | −0,7 MEUR |
| Finanskostnader | 0,0 MEUR | 0,2 MEUR | 0,7 MEUR |
| Sum eiendeler | 8,4 MEUR | 10,3 MEUR | 10,4 MEUR |
| Omløpsmidler | 0,4 MEUR | 0,1 MEUR | 0,1 MEUR |
| Egenkapital | 0,3 MEUR | 0,3 MEUR | −0,3 MEUR |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MEUR | 0,2 MEUR | −0,4 MEUR |
| Sum gjeld | 8,1 MEUR | 9,9 MEUR | 10,8 MEUR |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 MEUR | 0,0 MEUR | 0,1 MEUR |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6836710.
Videre
Lignende selskaper
- Fossberg Kraft AS indeks 27, nr. 802 · sammenlign
- Ljotå Kraftverk AS indeks 27, nr. 804 · sammenlign
- Isak Bio AS indeks 27, nr. 805 · sammenlign
- Wessel Energi AS indeks 26, nr. 807 · sammenlign
- Dvergsdalsdalen Kraftverk AS indeks 26, nr. 808 · sammenlign