Aurora Omsorg AS
Score · regnskapsår 2025
41av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 110 av 158 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 316 av 1 902 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 49 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Aurora Omsorg AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 158 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,9 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 13,3 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 311 MNOK | 98 MNOK |
| Driftsmargin | 1,9 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 10,1 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 13,3 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 6,50 | 1,36 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 40,5 % | 5,3 % |
| Omsetning per ansatt | 0,48 MNOK | 0,86 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 41 gjør Aurora Omsorg AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (158 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Aurora Omsorg AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Aurora Omsorg AS har score 41 for 2025, rang 1 316 av 1 902 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 40,5 % mot median 5,3 %.
Svakest: Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,3 % mot median 40,8 %. Konsistens: persentil 28 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 40,5 % (median 5,3 %); likviditetsgrad 1 1,09 (median 1,42).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Aurora Omsorg AS hadde en driftsmargin på 1,9 % og en egenkapitalandel på 13,3 % i 2025, og er nr. 1 316 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 40 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 44 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 39 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 44 MNOK |
| P/B | 1,0 | 8 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 40,5 % (median 5,3 %); Likviditetsgrad 1 1,09 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 49 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 28 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Aurora Omsorg AS?
Driftsmarginen var 1,9 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,1 %.
Hvor solid er Aurora Omsorg AS?
Egenkapitalandelen var 13,3 % i 2025 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 6,50 (median 1,36).
Hvordan er likviditeten i Aurora Omsorg AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,09 i 2025 (median 1,42).
Hvordan står Aurora Omsorg AS i Helse og omsorg?
Aurora Omsorg AS er nr. 1 316 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 110 av 158. Omsetningen endret seg 40,5 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 13,0 MNOK
- 2 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 16. desember 2025 | Kriminalomsorgsdirektoratet | Omsorgstjenester og bolig med heldøgns bemanning | 13,0 MNOK |
| 22. april 2025 | Tromsø kommune | Heldøgns bo- og omsorgstjenester for 16600 | verdi ikke oppgitt |
| 7. november 2024 | Utlendingsdirektoratet | Asylmottak for enslige mindreårige asylsøkere i Region Nord | verdi ikke oppgitt |
| 16. mars 2023 | Hamarøy kommune | Kjøp av private omsorgstjenester | 20,0 MNOK |
| 16. august 2022 | Tromsø kommune | Anskaffelse av bo- og tjenestilbud til bruker 19149 | 40,0 MNOK |
| 25. april 2022 | Tromsø kommune | DPS Hjelpetiltak for barn og unge 2020-2030 | 6,0 MNOK |
| 20. september 2021 | Tromsø kommune | DPS Hjelpetiltak for barn og unge 2020-2030 | 0,2 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923459405
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (87.991)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 654 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 29. august 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ekholtveien 114, 1526 MOSS
- Kommune
- Moss rang 4–9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700DNIX37979MMR05 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Aberia AS (Norge)
- Øverste morselskap
- Hospitality Invest AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 50 | 32 | 41 | |
| Rang | 898 | 1 514 | 1 316 | |
| Driftsmargin | 6,9 % | −0,4 % | 1,9 % | |
| Totalrentabilitet | 33,2 % | −1,1 % | 10,1 % | |
| Egenkapitalandel | 18,4 % | 16,5 % | 13,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,13 | 1,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,6 % | 40,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 180,7 MNOK | 221,6 MNOK | 311,2 MNOK |
| Driftsresultat | 12,4 MNOK | −0,8 MNOK | 5,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 12,3 MNOK | −0,8 MNOK | 5,0 MNOK |
| Årsresultat | 9,6 MNOK | −0,7 MNOK | 3,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,8 MNOK | 45,3 MNOK | 58,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 35,4 MNOK | 38,9 MNOK | 51,3 MNOK |
| Egenkapital | 7,0 MNOK | 7,5 MNOK | 7,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | – | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 30,8 MNOK | 37,8 MNOK | 50,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 29,3 MNOK | 34,5 MNOK | 47,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6995772.
Videre
Lignende selskaper
- Borger AS indeks 41, nr. 1 310 · sammenlign
- Eskoleia AS indeks 41, nr. 1 328 · sammenlign
- Otrera AS indeks 40, nr. 1 336 · sammenlign
- Grønn Jobb AS indeks 40, nr. 1 342 · sammenlign
- Den Skreddersydde Enhet AS indeks 40, nr. 1 356 · sammenlign