Progresjon Trening AS
Score · regnskapsår 2023
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 456 av 883 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 683 av 1 328 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 14 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Progresjon Trening AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 883 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 19,9 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 3,7 % (median 30,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 19,9 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 19,4 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 143,8 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 3,7 % | 30,4 % |
| Gjeldsgrad | 26,34 | 1,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,39 MNOK | 0,29 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Progresjon Trening AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (883 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Progresjon Trening AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Progresjon Trening AS hadde en driftsmargin på 19,9 % og en egenkapitalandel på 3,7 % i 2023, og er nr. 683 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 11 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 12 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,7 % (median 30,4 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,85 (median 1,32).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 14 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Progresjon Trening AS?
Driftsmarginen var 19,9 % i 2023, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 143,8 %.
Hvor solid er Progresjon Trening AS?
Egenkapitalandelen var 3,7 % i 2023 (median 30,4 %). Gjeldsgraden var 26,34 (median 1,32).
Hvordan er likviditeten i Progresjon Trening AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,85 i 2023 (median 1,32). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Progresjon Trening AS i Kultur og fritid?
Progresjon Trening AS er nr. 683 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 456 av 883.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923568204
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 15 registrert 10. juni 2026
- Stiftet
- 24. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Krokatjønnveien 15, 5147 FYLLINGSDALEN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 55 | 40 | |
| Rang | 683 | 559 | 963 | |
| Driftsmargin | 19,9 % | 7,7 % | 2,8 % | |
| Totalrentabilitet | 143,8 % | 35,2 % | 17,4 % | |
| Egenkapitalandel | 3,7 % | 21,7 % | 4,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 0,84 | 0,61 | |
| Omsetningsvekst | – | 10,9 % | 11,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,9 MNOK | 6,6 MNOK | 7,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5391363.
Videre
Lignende selskaper
- M12 Kultur AS indeks 49, nr. 680 · sammenlign
- Kollensvevet AS indeks 49, nr. 681 · sammenlign
- CONCEPT ILLUSTRATION & Animation AS indeks 48, nr. 682 · sammenlign
- Åkra Idrettspark AS indeks 48, nr. 686 · sammenlign
- Arnøy Holding AS indeks 48, nr. 688 · sammenlign