Protencon AS

Org.nr. 923780890 · Lier · Stiftet 2019 · 21 ansatte

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −383,9 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −383,9 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −7,1 % 6,3 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 1,3 % 39,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 73,28 1,14 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,13 1,51 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,6 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,01 MNOK0,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Protencon AS
  • Median: selskapene i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Protencon AS hadde en egenkapitalandel på 1,3 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −0,4 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,5 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 2,6 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 7,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,13 (median 1,51).

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 1,3 % (median 39,8 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −383,9 % (median 3,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −383,9 % (median 3,5 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Protencon AS?

Driftsmarginen var −383,9 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Protencon AS?

Egenkapitalandelen var 1,3 % i 2023 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 73,28 (median 1,14).

Hvordan er likviditeten i Protencon AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,13 i 2023 (median 1,51). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i AI Business Lab AS.

AI Business Lab AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper), Forretningsmessig tjenesteyting (1 selskap) 3 av 4 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
29 i alt. Lier 29 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
Underskudd
2 selskaper: Protencon AS, Jobbsys.No AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • AI Business Lab AS ikke i datagrunnlaget
    • Protencon AS du er her eid 90 % · operativt · indeks 36 · nr. 2564 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
    • Purehelp.No AS eid 100 % · operativt · indeks 45 · nr. 2057 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
    • Jobbsys.No AS eid 100 % · operativt · indeks 20 · nr. 2968 av 3228 i Forretningsmessig tjenesteyting

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
923780890
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
21 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
9. oktober 2019 7 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Baches vei 1, 3413 LIER
Kommune
Lier rang 7 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Lier. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
90,1 %
Fordeling
selskaper 90 % · privatpersoner 10 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
90 %
Konsernkjede
Eies av: AI Business Lab AS (90 %)
Øverste eier: AI Business Lab AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–3436
Rang–2 6082 564
Driftsmargin−383,9 %−224,8 %−46,6 %
Totalrentabilitet−7,1 %−38,2 %−24,1 %
Egenkapitalandel1,3 %2,0 %19,9 %
Likviditetsgrad 10,131,961,34
Omsetningsvekst–1 973,7 %349,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK2,8 MNOK12,6 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−6,3 MNOK−5,9 MNOK
Resultat før skatt−0,5 MNOK−6,7 MNOK−6,2 MNOK
Skattekostnad−0,1 MNOK−1,5 MNOK−1,4 MNOK
Årsresultat−0,4 MNOK−5,3 MNOK−4,9 MNOK
Finanskostnader–0,5 MNOK0,4 MNOK
Sum eiendeler7,3 MNOK16,4 MNOK24,3 MNOK
Omløpsmidler0,8 MNOK8,2 MNOK13,2 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,3 MNOK4,8 MNOK
Opptjent egenkapital––−4,9 MNOK
Sum gjeld7,3 MNOK16,1 MNOK19,5 MNOK
Kortsiktig gjeld6,3 MNOK4,2 MNOK9,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4837645.