Ernst Eismann AS
Score · regnskapsår 2024
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 3 082 av 5 345 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 994 av 19 403 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 28 og soliditet 67 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Ernst Eismann AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 345 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 1,2 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 46,9 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 3,9 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 46,9 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,13 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 3,9 % | 4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,46 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Ernst Eismann AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 345 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Ernst Eismann AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Ernst Eismann AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 46,9 % i 2024, og er nr. 10 994 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −4,2 % til 1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 4 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 28 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 67 | vekt 25 % |
| Likviditet | 63 | vekt 15 % |
| Vekst | 50 | vekt 15 % |
| Konsistens | 33 | vekt 15 % |
Varighet: 44 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ernst Eismann AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,9 %.
Hvor solid er Ernst Eismann AS?
Egenkapitalandelen var 46,9 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,13 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Ernst Eismann AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,71 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Ernst Eismann AS i Bygg og anlegg?
Ernst Eismann AS er nr. 10 994 av 19 403 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 082 av 5 345. Omsetningen endret seg 3,9 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 3. oktober 2023 | Samnanger kommune | Rammeavtale håndverker- og entreprenørtjenester | 5,5 MNOK (rammeavtale) (11 delkontrakter) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923816410
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 17 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 20. september 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Jordalsveien 42, 5105 EIDSVÅG I ÅSANE (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Åge Nytveit
- Styrets leder
- Thorleif Haug
- Styremedlem
- Harald Georg Løvstad
- Revisor
- BDO AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 40 | 47 | 50 | |
| Rang | 11 934 | 10 994 | 10 223 | |
| Driftsmargin | −4,2 % | 1,2 % | 2,8 % | |
| Totalrentabilitet | −9,9 % | 3,9 % | – | |
| Egenkapitalandel | 41,8 % | 46,9 % | 43,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,71 | 1,77 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,9 % | 6,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23,9 MNOK | 24,8 MNOK | 26,5 MNOK |
| Driftsresultat | −1,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,0 MNOK | 0,3 MNOK | – |
| Årsresultat | −1,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 9,8 MNOK | 9,2 MNOK | 10,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,7 MNOK | 8,3 MNOK | 10,0 MNOK |
| Egenkapital | 4,1 MNOK | 4,3 MNOK | 4,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | – | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 5,7 MNOK | 4,9 MNOK | 5,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,7 MNOK | 4,9 MNOK | 5,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5891001.
Videre
Lignende selskaper
- Elpol AS indeks 47, nr. 10 977 · sammenlign
- Genial Elektro AS indeks 47, nr. 10 990 · sammenlign
- Jordalen Maskin AS indeks 47, nr. 10 991 · sammenlign
- Sandøy Byggservice AS indeks 47, nr. 10 999 · sammenlign
- Molland Maskin AS indeks 47, nr. 11 004 · sammenlign