Furene AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 75 av 176 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 799 av 1 997 · Helse og omsorg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Furene AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 176 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −8,2 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 74,0 % (median 40,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 82 MNOK | 92 MNOK |
| Driftsmargin | −8,2 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | −5,5 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | −1,6 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 74,0 % | 40,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,35 | 1,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,88 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 33,3 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,61 MNOK | 0,93 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Furene AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (176 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Furene AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Furene AS har score 55 for 2025, rang 799 av 1 997 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 33,3 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 82 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 74,0 % mot median 40,8 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −8,2 % mot median 3,6 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −5,5 % (median 4,4 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −8,2 % (median 3,6 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Furene AS hadde en driftsmargin på −8,2 % og en egenkapitalandel på 74,0 % i 2025, og er nr. 799 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 33 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 80 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 80 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −5,5 % (median 4,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −8,2 % (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 68 | vekt 15 % |
| Vekst | 90 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Furene AS?
Driftsmarginen var −8,2 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Furene AS?
Egenkapitalandelen var 74,0 % i 2025 (median 40,8 %). Gjeldsgraden var 0,35 (median 1,35).
Hvordan er likviditeten i Furene AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,88 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Furene AS i Helse og omsorg?
Furene AS er nr. 799 av 1 997 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 75 av 176. Omsetningen endret seg 33,3 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 923994149
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 135 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 22. juni 1971 55 år i drift
- Aksjekapital
- 0,24 MNOK
- Forretningsadresse
- Furene 8, 6105 VOLDA
- Kommune
- Volda rang 20–36 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.furene.no
- LEI
- 9845004AF47876011105 fornyes 26. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 66 | 55 | 55 | |
| Rang | 507 | 775 | 799 | |
| Driftsmargin | −3,9 % | −7,0 % | −8,2 % | |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | −0,1 % | −1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 80,8 % | 78,1 % | 74,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,21 | 2,59 | 1,88 | |
| Omsetningsvekst | – | 9,9 % | 33,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 56,0 MNOK | 61,5 MNOK | 82,0 MNOK |
| Driftsresultat | −2,2 MNOK | −4,3 MNOK | −6,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | −0,6 MNOK | −4,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,6 MNOK | −4,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum eiendeler | 97,8 MNOK | 100,4 MNOK | 107,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 60,3 MNOK | 56,8 MNOK | 45,5 MNOK |
| Egenkapital | 78,9 MNOK | 78,4 MNOK | 79,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 78,1 MNOK | 77,6 MNOK | 78,4 MNOK |
| Sum gjeld | 18,8 MNOK | 22,0 MNOK | 28,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 18,8 MNOK | 22,0 MNOK | 24,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7111897.
Videre
Lignende selskaper
- Sms Omsorg AS indeks 55, nr. 804 · sammenlign
- Unicare Hokksund AS indeks 54, nr. 805 · sammenlign
- MD Solutions AS indeks 54, nr. 814 · sammenlign
- Habilitering Hadeland AS indeks 54, nr. 831 · sammenlign
- Skaar Omsorg AS indeks 54, nr. 833 · sammenlign