Fagrør Holding AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 6 MNOK |
| Driftsmargin | – | 4,0 % |
| Resultatmargin | – | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | −14,8 % | 9,2 % |
| Egenkapitalandel | 87,1 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 1,63 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,58 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Fagrør Holding AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, årssnitt | 88,0 | 91,4 | 96,6 | 102,0 | 107,8 | 112,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +3,9 % | +5,7 % | +5,6 % | +5,8 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | – | – | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Fagrør Holding AS hadde en egenkapitalandel på 87,1 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 3,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fagrør Holding AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 4,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −14,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Fagrør Holding AS?
Egenkapitalandelen var 87,1 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 1,63).
Hvordan er likviditeten i Fagrør Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,58 i 2025 (median 1,43).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924420286
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.221)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. november 2019 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,16 MNOK
- Forretningsadresse
- Bøgata 7A, 6008 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 30,0 % · tre største 80,0 %
- Fordeling
- selskaper 2 % · privatpersoner 98 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 40 %
- Eiere over 60 år
- 31 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
- Bima Eiendom AS · 2,0 %
- 5 privatpersoner · 98,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Fagrør AS (100 %), Fagrør Eiendom AS (100 %)
Har eierandeler i: Fagrør AS (100 %), Fagrør Eiendom AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | – | – | – | |
| Totalrentabilitet | 83,2 % | −13,4 % | −14,8 % | |
| Egenkapitalandel | 18,7 % | 88,6 % | 87,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 6,84 | 5,58 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7080870.