Malerfirmaet Gåserød AS
Score · regnskapsår 2023
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 603 av 11 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 376 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Malerfirmaet Gåserød AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 11 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 5,3 % (median 4,0 %) og egenkapitalandel 38,5 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 15,9 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,60 | 1,46 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Malerfirmaet Gåserød AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 416 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Malerfirmaet Gåserød AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Malerfirmaet Gåserød AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 38,5 % i 2023, og er nr. 7 376 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 54 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Malerfirmaet Gåserød AS?
Driftsmarginen var 5,3 % i 2023, mot en median på 4,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,9 %.
Hvor solid er Malerfirmaet Gåserød AS?
Egenkapitalandelen var 38,5 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 1,60 (median 1,46).
Hvordan er likviditeten i Malerfirmaet Gåserød AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,52 i 2023 (median 1,42).
Hvordan står Malerfirmaet Gåserød AS i Bygg og anlegg?
Malerfirmaet Gåserød AS er nr. 7 376 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 603 av 11 416.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924431032
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.340)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skarpnordveien 3, 1734 HAFSLUNDSØY (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 17. januar 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 23 | 59 | |
| Rang | 7 376 | 17 084 | 6 527 | |
| Driftsmargin | 5,3 % | −10,7 % | 6,1 % | |
| Totalrentabilitet | 15,9 % | −40,2 % | 24,0 % | |
| Egenkapitalandel | 38,5 % | 19,0 % | 39,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,04 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,2 % | 23,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4615399.
Videre
Lignende selskaper
- Aakerholm Dykkeservice AS indeks 57, nr. 7 373 · sammenlign
- Malermester Midtbø AS indeks 57, nr. 7 374 · sammenlign
- Hordavent AS indeks 57, nr. 7 378 · sammenlign
- Malerfirma Martin Lunde AS indeks 57, nr. 7 380 · sammenlign
- Loe/Lilleås Maskin AS indeks 57, nr. 7 382 · sammenlign