Intercab AS
Score · regnskapsår 2023
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 583 av 625 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 742 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Intercab AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 625 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin −3,7 % (median 6,2 %) og egenkapitalandel 15,9 % (median 28,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 71 MNOK | 108 MNOK |
| Driftsmargin | −3,7 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | −4,4 % | 7,1 % |
| Totalrentabilitet | −5,3 % | 12,3 % |
| Egenkapitalandel | 15,9 % | 28,5 % |
| Gjeldsgrad | 5,27 | 2,40 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | – | 10,6 % |
| Omsetning per ansatt | 5,44 MNOK | 2,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Intercab AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (625 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Intercab AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Intercab AS hadde en driftsmargin på −3,7 % og en egenkapitalandel på 15,9 % i 2023, og er nr. 2 742 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 9 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | 9 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,9 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,53 (median 1,18).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −4,4 % (median 7,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3,7 % (median 6,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 9 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Intercab AS?
Driftsmarginen var −3,7 % i 2023, mot en median på 6,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Intercab AS?
Egenkapitalandelen var 15,9 % i 2023 (median 28,5 %). Gjeldsgraden var 5,27 (median 2,40).
Hvordan er likviditeten i Intercab AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,53 i 2023 (median 1,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Intercab AS i Informasjon og kommunikasjon?
Intercab AS er nr. 2 742 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 583 av 625.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Interactive Innovations AS.
Interactive Innovations AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Interactive Innovations AS
- Intercab AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 20. august 2021 | Agder fylkeskommune | Rammeavtale for kjøp av persontransporttjenester i Agder for områdene Kristiansand, Søgne og Sogndalen (til og med Finsland) | 69,3 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924509627
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 13 registrert 10. november 2025
- Stiftet
- 10. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,11 MNOK
- Forretningsadresse
- Sagmyra 2, 4624 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 95,3 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Interactive Innovations AS (95 %)
Øverste eier: Interactive Innovations AS
- Interactive Innovations AS · 95,3 %
- Mnk AS · 4,7 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 19 | 34 | 14 | |
| Rang | 2 742 | 2 538 | 3 109 | |
| Driftsmargin | −3,7 % | 0,7 % | −3,4 % | |
| Totalrentabilitet | −5,3 % | 1,8 % | −8,1 % | |
| Egenkapitalandel | 15,9 % | 16,7 % | 3,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,53 | 0,65 | 0,63 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,9 % | −3,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 70,7 MNOK | 89,0 MNOK | 86,1 MNOK |
| Driftsresultat | −2,6 MNOK | 0,6 MNOK | −2,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −3,1 MNOK | −0,6 MNOK | −4,2 MNOK |
| Skattekostnad | −0,8 MNOK | −0,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Årsresultat | −2,3 MNOK | −0,3 MNOK | −5,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 46,5 MNOK | 42,2 MNOK | 36,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,3 MNOK | 6,9 MNOK | 8,6 MNOK |
| Egenkapital | 7,4 MNOK | 7,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK | −5,1 MNOK |
| Sum gjeld | 39,1 MNOK | 35,2 MNOK | 34,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 21,5 MNOK | 10,7 MNOK | 13,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5132953.
Videre
Lignende selskaper
- Deel Norway AS indeks 20, nr. 2 729 · sammenlign
- Exsitec Solutions AS indeks 20, nr. 2 732 · sammenlign
- Storytel AS indeks 19, nr. 2 748 · sammenlign
- Boitano Oslo AS indeks 19, nr. 2 756 · sammenlign
- EG Norge AS indeks 18, nr. 2 759 · sammenlign