Sygnir AS
Score · regnskapsår 2023
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 118 av 200 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 488 av 823 · Kraft og energi
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Sygnir AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 200 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 38,5 % (median 20,6 %) og egenkapitalandel 31,7 % (median 42,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 240 MNOK | 127 MNOK |
| Driftsmargin | 38,5 % | 20,6 % |
| Resultatmargin | 25,1 % | 18,1 % |
| Totalrentabilitet | 8,2 % | 7,6 % |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 42,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,16 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,17 |
| Omsetningsvekst | – | – |
| Omsetning per ansatt | 2,93 MNOK | 5,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Sygnir AS det bedre enn 41 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (200 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Sygnir AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Sygnir AS hadde en driftsmargin på 38,5 % og en egenkapitalandel på 31,7 % i 2023, og er nr. 488 av 823 rangerte selskaper i Kraft og energi.
Sygnir AS klarte seg bedre enn sektoren i 2025, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 19 MNOK og 468 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 468 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 19 MNOK |
| P/B | 1,0 | 377 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,97 (median 1,17).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 40,1 % i 2025 (sektorens median 16,1 %), og egenkapitalandelen 34,7 %. I de andre årene var driftsmarginen 35,9 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2025, med median driftsmargin 16,1 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 66 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 37 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 38 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sygnir AS?
Driftsmarginen var 38,5 % i 2023, mot en median på 20,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,2 %.
Hvor solid er Sygnir AS?
Egenkapitalandelen var 31,7 % i 2023 (median 42,8 %). Gjeldsgraden var 2,16 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Sygnir AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,97 i 2023 (median 1,17). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Sygnir AS i Kraft og energi?
Sygnir AS er nr. 488 av 823 rangerte selskaper i Kraft og energi for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 118 av 200.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924619260
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Kraft og energi (35.140)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 82 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 31. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 100,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Røysavegen 1, 6893 VIK I SOGN
- Kommune
- Vik rang 4–24 av 28 i KOSTRA-gruppe 6
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.sygnir.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 54 | 51 | |
| Rang | 488 | 362 | 415 | |
| Driftsmargin | 38,5 % | 33,3 % | 40,1 % | |
| Totalrentabilitet | 8,2 % | 6,8 % | 8,0 % | |
| Egenkapitalandel | 31,7 % | 32,1 % | 34,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 1,10 | 0,52 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % | 2,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 240,0 MNOK | 252,5 MNOK | 259,5 MNOK |
| Driftsresultat | 92,4 MNOK | 84,1 MNOK | 104,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 60,1 MNOK | 43,8 MNOK | 70,1 MNOK |
| Årsresultat | 46,8 MNOK | 34,1 MNOK | 54,7 MNOK |
| Finanskostnader | 38,0 MNOK | 43,1 MNOK | 35,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 190,1 MNOK | 1 279,7 MNOK | 1 320,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 87,3 MNOK | 110,4 MNOK | 56,2 MNOK |
| Egenkapital | 376,7 MNOK | 410,6 MNOK | 457,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 84,2 MNOK | 118,1 MNOK | – |
| Sum gjeld | 813,4 MNOK | 869,0 MNOK | 862,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 90,1 MNOK | 100,3 MNOK | 108,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5316767.
Videre
Lignende selskaper
- Voss Energi Produksjon AS indeks 46, nr. 483 · sammenlign
- Tinn Energi og Fiber AS indeks 46, nr. 489 · sammenlign
- Recharge AS indeks 45, nr. 493 · sammenlign
- Fosenkraft Energi AS indeks 45, nr. 496 · sammenlign
- Saren Energy Sarpsborg AS indeks 45, nr. 498 · sammenlign