Sweeptech AS
Score · regnskapsår 2024
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 8 818 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 121 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 25 og soliditet 32 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Sweeptech AS ligger 20 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin −2,4 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 23,2 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −2,4 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | −2,8 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | −7,3 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,30 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,40 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −45,6 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør Sweeptech AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Sweeptech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Sweeptech AS hadde en driftsmargin på −2,4 % og en egenkapitalandel på 23,2 % i 2024, og er nr. 18 121 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 46 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,8 % (median 1,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 25 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 32 | vekt 25 % |
| Likviditet | 38 | vekt 15 % |
| Vekst | 4 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sweeptech AS?
Driftsmarginen var −2,4 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −7,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Sweeptech AS?
Egenkapitalandelen var 23,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 3,30 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Sweeptech AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,40 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Sweeptech AS i Handel?
Sweeptech AS er nr. 18 121 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 818 av 11 065. Omsetningen endret seg −45,6 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 4. juli 2023 | Lørenskog kommune | Elektrisk feiebil | 3,0 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924653884
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 11. februar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Solbjørg 41, 5282 LONEVÅG (OSTERØY)
- Kommune
- Osterøy rang 15–29 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Roy Solberg
- Styrets leder
- Roy Solberg
- Styremedlem
- Anne Lise Solberg
- Revisor
- Forvis Mazars AS
- Regnskapsfører
- Storetvedt Regnskapsbyrå AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 30 | – | |
| Rang | 15 978 | 18 121 | – | |
| Driftsmargin | 0,8 % | −2,4 % | −14,2 % | |
| Totalrentabilitet | 2,1 % | −7,3 % | −8,3 % | |
| Egenkapitalandel | 8,5 % | 23,2 % | 35,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,40 | 1,75 | |
| Omsetningsvekst | – | −45,6 % | −81,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,0 MNOK | 4,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 4,7 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 4,3 MNOK | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 0,9 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5869227.
Videre
Lignende selskaper
- Drømmekjøkkenet Ski AS indeks 30, nr. 18 117 · sammenlign
- Abrahamsen Dagligvare AS indeks 30, nr. 18 118 · sammenlign
- Coast Guitars AS indeks 30, nr. 18 120 · sammenlign
- Birgitte Watten AS indeks 30, nr. 18 126 · sammenlign
- Kopervik Blomsterdesign AS indeks 30, nr. 18 127 · sammenlign