Eureka Pumps AS
Score · regnskapsår 2025
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Store: 93 av 312 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 761 av 2 392 · Industri
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 75 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Eureka Pumps AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 312 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,8 % (median 6,3 %) og egenkapitalandel 30,7 % (median 33,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 734 MNOK | 1 147 MNOK |
| Driftsmargin | 9,8 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 10,3 % | 6,5 % |
| Totalrentabilitet | 22,0 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 30,7 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,26 | 1,94 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,31 |
| Omsetningsvekst | 9,4 % | 7,2 % |
| Omsetning per ansatt | 6,79 MNOK | 6,01 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Eureka Pumps AS det bedre enn 70 % av selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor (312 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Eureka Pumps AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor
Eureka Pumps AS har score 59 for 2025, rang 761 av 2 392 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 75 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,8 % mot median 6,3 %. Konsistens: persentil 70 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Eureka Pumps AS hadde en driftsmargin på 9,8 % og en egenkapitalandel på 30,7 % i 2025, og er nr. 761 av 2 392 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 7,1 % til 9,8 % og egenkapitalandelen steg fra 24,7 % til 30,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 124 MNOK og 587 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 587 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 571 MNOK |
| P/B | 1,0 | 124 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 75 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 70 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Eureka Pumps AS?
Driftsmarginen var 9,8 % i 2025, mot en median på 6,3 % blant selskaper i Morning-klassen Store i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,0 %.
Hvor solid er Eureka Pumps AS?
Egenkapitalandelen var 30,7 % i 2025 (median 33,3 %). Gjeldsgraden var 2,26 (median 1,94).
Hvordan er likviditeten i Eureka Pumps AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,31).
Hvordan står Eureka Pumps AS i Industri?
Eureka Pumps AS er nr. 761 av 2 392 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Store er det nr. 93 av 312. Omsetningen endret seg 9,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924782447
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (28.130)
- Morning selskapsklasse
- Store
- Ansatte
- 108 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 10. mars 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Rolfsbuktveien 4D, 1364 FORNEBU (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 57 | 59 | |
| Rang | 1 819 | 879 | 761 | |
| Driftsmargin | 6,0 % | 7,1 % | 9,8 % | |
| Totalrentabilitet | 13,4 % | 20,8 % | 22,0 % | |
| Egenkapitalandel | 12,3 % | 24,7 % | 30,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,00 | 1,15 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 22,0 % | 9,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 549,7 MNOK | 670,7 MNOK | 733,8 MNOK |
| Driftsresultat | 32,8 MNOK | 47,4 MNOK | 71,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 26,1 MNOK | 35,3 MNOK | 75,6 MNOK |
| Årsresultat | 20,4 MNOK | 27,5 MNOK | 58,7 MNOK |
| Finanskostnader | 15,5 MNOK | 20,0 MNOK | 13,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 309,9 MNOK | 265,5 MNOK | 405,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 270,8 MNOK | 218,0 MNOK | 338,2 MNOK |
| Egenkapital | 38,1 MNOK | 65,6 MNOK | 124,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 26,2 MNOK | 53,7 MNOK | 112,5 MNOK |
| Sum gjeld | 271,8 MNOK | 199,9 MNOK | 280,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 269,5 MNOK | 189,8 MNOK | 271,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7032870.
Videre
Lignende selskaper
- Indra Navia AS indeks 60, nr. 744 · sammenlign
- Roxar Flow Measurement AS indeks 59, nr. 756 · sammenlign
- Neuver Maritime AS indeks 59, nr. 757 · sammenlign
- Ølen Betong AS indeks 59, nr. 764 · sammenlign
- Bilfinger Norway AS indeks 59, nr. 766 · sammenlign