Sensorlink AS

Org.nr. 924912472 · Trondheim · Stiftet 2020 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2024

15av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 600 av 1 664 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 231 av 4 408 · Industri

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Sensorlink AS ligger 36 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 664 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −72,8 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 29,7 % (median 41,2 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter24 MNOK22 MNOK
Driftsmargin −72,8 % 4,3 % 1 %
Resultatmargin −81,9 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −37,2 % 9,7 % 2 %
Egenkapitalandel 29,7 % 41,2 % 33 %
Gjeldsgrad 2,37 1,34 30 %
Likviditetsgrad 1 0,96 1,73 12 %
Omsetningsvekst −22,5 % 4,3 % 8 %
Omsetning per ansatt1,43 MNOK1,60 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 15 gjør Sensorlink AS det bedre enn 4 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 664 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Sensorlink AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Sensorlink AS hadde en driftsmargin på −72,8 % og en egenkapitalandel på 29,7 % i 2024, og er nr. 4 231 av 4 408 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 5,4 % til −72,8 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 21 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −6,9 MNOK 22,2 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −8,0 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 14,0 MNOK 3,0 42 MNOK 21 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,96 (median 1,73).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −81,9 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −72,8 % (median 4,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet2 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet12 vekt 15 %
Vekst8 vekt 15 %
Konsistens24 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Sensorlink AS?

Driftsmarginen var −72,8 % i 2024, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −37,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Sensorlink AS?

Egenkapitalandelen var 29,7 % i 2024 (median 41,2 %). Gjeldsgraden var 2,37 (median 1,34).

Hvordan er likviditeten i Sensorlink AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,96 i 2024 (median 1,73). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Sensorlink AS i Industri?

Sensorlink AS er nr. 4 231 av 4 408 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 600 av 1 664. Omsetningen endret seg −22,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Sensorlink Holding AS.

Sensorlink Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Sensorlink Holding AS ikke i datagrunnlaget
    • Sensorlink AS du er her eid 100 % · operativt · indeks 23 · nr. 4005 av 4464 i Industri

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
924912472
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Industri (26.510)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. juni 2026
Stiftet
24. januar 2020 6 år i drift
Aksjekapital
1,06 MNOK
Forretningsadresse
Mellomila 56, 7018 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Sensorlink Holding AS (100 %)
Øverste eier: Sensorlink Holding AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks371523
Rang3 0504 2314 005
Driftsmargin5,4 %−72,8 %−5,1 %
Totalrentabilitet4,8 %−37,2 %−5,9 %
Egenkapitalandel31,7 %29,7 %13,4 %
Likviditetsgrad 11,600,960,88
Omsetningsvekst–−22,5 %181,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter31,4 MNOK24,4 MNOK68,6 MNOK
Driftsresultat1,7 MNOK−17,7 MNOK−3,5 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK−19,9 MNOK−6,1 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK−4,7 MNOK1,8 MNOK
Årsresultat1,4 MNOK−15,3 MNOK−7,8 MNOK
Finanskostnader0,7 MNOK2,3 MNOK3,3 MNOK
Sum eiendeler46,0 MNOK47,3 MNOK46,6 MNOK
Omløpsmidler34,4 MNOK31,2 MNOK35,4 MNOK
Egenkapital14,6 MNOK14,0 MNOK6,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,4 MNOK−0,2 MNOK0,0 MNOK
Sum gjeld31,4 MNOK33,3 MNOK40,3 MNOK
Kortsiktig gjeld21,5 MNOK32,4 MNOK40,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5556765.