Iver Accelerate Develop AS

Org.nr. 924926767 · Oslo · Stiftet 2020 · 18 ansatte

Score · regnskapsår 2023

62av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 274 av 1 002 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 859 av 3 115 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 38 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Iver Accelerate Develop AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 002 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 19,0 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 27,7 % (median 35,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter30 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 19,0 % 4,4 % 84 %
Resultatmargin 18,9 % 4,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 41,0 % 8,6 % 90 %
Egenkapitalandel 27,7 % 35,3 % 40 %
Gjeldsgrad 2,60 1,67 36 %
Likviditetsgrad 1 1,38 1,35 52 %
Omsetningsvekst – 15,9 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,66 MNOK1,66 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 62 gjør Iver Accelerate Develop AS det bedre enn 73 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 002 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Iver Accelerate Develop AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Iver Accelerate Develop AS hadde en driftsmargin på 19,0 % og en egenkapitalandel på 27,7 % i 2023, og er nr. 859 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 44 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 4,4 MNOK 17,7 78 MNOK 38 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 5,7 MNOK
minus netto gjeld −8,3 MNOK
14,3 89 MNOK 44 MNOK
P/B Egenkapital: 3,8 MNOK 2,6 10 MNOK 5 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet87 vekt 30 %
Soliditet38 vekt 25 %
Likviditet52 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens64 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Iver Accelerate Develop AS?

Driftsmarginen var 19,0 % i 2023, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 41,0 %.

Hvor solid er Iver Accelerate Develop AS?

Egenkapitalandelen var 27,7 % i 2023 (median 35,3 %). Gjeldsgraden var 2,60 (median 1,67).

Hvordan er likviditeten i Iver Accelerate Develop AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,38 i 2023 (median 1,35).

Hvordan står Iver Accelerate Develop AS i Informasjon og kommunikasjon?

Iver Accelerate Develop AS er nr. 859 av 3 115 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 274 av 1 002.

Konsernstruktur · 2025

8 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Iver Management AB (utenlandsk selskap) eier 51 % av aksjene i Iver Accelerate Group AS.

Iver Accelerate Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Revisjon, regnskap og rådgivning (2 selskaper), Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper) 4 av 8 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Ansatte i Norge
83 i alt. Oslo 68, Trondheim 15 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
924926767
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
18 registrert 10. februar 2026
Stiftet
27. februar 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Pilestredet 28, 0166 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
13 (én eier har over halvparten)
Største eier
62,3 % · tre største 80,3 %
Fordeling
selskaper 86 % · privatpersoner 14 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
90 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 36 år)
Konsernkjede
Eies av: Iver Accelerate Group AS (62 %)
Øverste eier: Iver Management AB

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks627069
Rang859380465
Driftsmargin19,0 %15,0 %11,6 %
Totalrentabilitet41,0 %35,9 %24,3 %
Egenkapitalandel27,7 %44,3 %58,4 %
Likviditetsgrad 11,381,542,10
Omsetningsvekst–13,6 %−1,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter29,9 MNOK34,0 MNOK33,5 MNOK
Driftsresultat5,7 MNOK5,1 MNOK3,9 MNOK
Resultat før skatt5,7 MNOK5,1 MNOK3,9 MNOK
Skattekostnad1,2 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Årsresultat4,4 MNOK4,0 MNOK3,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler13,8 MNOK14,2 MNOK16,0 MNOK
Omløpsmidler13,8 MNOK12,2 MNOK14,0 MNOK
Egenkapital3,8 MNOK6,3 MNOK9,3 MNOK
Opptjent egenkapital3,8 MNOK6,3 MNOK9,3 MNOK
Sum gjeld10,0 MNOK7,9 MNOK6,6 MNOK
Kortsiktig gjeld10,0 MNOK7,9 MNOK6,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 4911949.