Fieldnode AS
Score · regnskapsår 2023
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 300 av 947 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 937 av 2 970 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Fieldnode AS ligger 9 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 947 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 12,1 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 43,6 % (median 35,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 12,1 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 35,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,30 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | – | 18,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,08 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Fieldnode AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (947 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Fieldnode AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Fieldnode AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 43,6 % i 2023, og er nr. 937 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 18 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 60 | vekt 25 % |
| Likviditet | 31 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fieldnode AS?
Driftsmarginen var 12,1 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,3 %.
Hvor solid er Fieldnode AS?
Egenkapitalandelen var 43,6 % i 2023 (median 35,4 %). Gjeldsgraden var 1,30 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Fieldnode AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,07 i 2023 (median 1,36).
Hvordan står Fieldnode AS i Informasjon og kommunikasjon?
Fieldnode AS er nr. 937 av 2 970 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 300 av 947.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 924963840
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 10. april 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Ole Deviks vei 14B, 0666 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 15 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 61,1 % · tre største 84,6 %
- Fordeling
- selskaper 93 % · privatpersoner 7 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 7 %
- Eiere over 60 år
- 0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 49 år)
- Konsernkjede
-
Eies av: AM Ventures AS (61 %)
Øverste eier: privatperson
- AM Ventures AS · 61,1 %
- Marmota AS · 20,4 %
- Wille Invest AS · 3,2 %
- Vestlandets Innovasjonsselskap AS · 3,0 %
- Sapinda AS · 1,8 %
- Alveng Holding AS · 1,7 %
- Notos AS · 1,1 %
- Nextbridge Group AS · 0,6 %
- Holte Duo AS · 0,6 %
- 6 privatpersoner · 6,6 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 16 | 27 | |
| Rang | 937 | 2 970 | 2 765 | |
| Driftsmargin | 12,1 % | −47,3 % | −8,4 % | |
| Totalrentabilitet | 9,3 % | −28,7 % | −7,5 % | |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 16,9 % | 3,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 0,71 | 0,56 | |
| Omsetningsvekst | – | −25,4 % | 69,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,6 MNOK | 12,4 MNOK | 21,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,0 MNOK | −5,9 MNOK | −1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,8 MNOK | −6,3 MNOK | −2,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 1,8 MNOK | −6,3 MNOK | −2,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 22,2 MNOK | 20,2 MNOK | 21,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,1 MNOK | 9,1 MNOK | 6,7 MNOK |
| Egenkapital | 9,7 MNOK | 3,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,6 MNOK | 3,4 MNOK | 0,7 MNOK |
| Sum gjeld | 12,5 MNOK | 16,8 MNOK | 20,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,5 MNOK | 12,9 MNOK | 12,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 5223605.
Videre
Lignende selskaper
- Gateway Studios AS indeks 59, nr. 938 · sammenlign
- Plusoffice AS indeks 59, nr. 939 · sammenlign
- Marketplace AS indeks 59, nr. 941 · sammenlign
- Skyetec AS indeks 59, nr. 942 · sammenlign
- Y Story AS indeks 59, nr. 943 · sammenlign