Msg Cleaning Systems AS

Org.nr. 925039993 · Midt-Telemark · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2025

15av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 10 600 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 21 833 av 22 942 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Msg Cleaning Systems AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −142,8 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel −253,4 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter6 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −142,8 % 2,6 % 1 %
Resultatmargin −163,4 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −67,6 % 6,2 % 4 %
Egenkapitalandel −253,4 % 33,5 % 2 %
Gjeldsgrad – 1,25 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,06 1,74 1 %
Omsetningsvekst 84,1 % 4,0 % 90 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 15 gjør Msg Cleaning Systems AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Msg Cleaning Systems AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Msg Cleaning Systems AS har score 15 for 2025, rang 21 833 av 22 942 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 90 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 84,1 % mot median 4,0 %.

Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −253,4 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 1 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,06 mot median 1,74.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Msg Cleaning Systems AS hadde en driftsmargin på −142,8 % og en egenkapitalandel på −253,4 % i 2025, og er nr. 21 833 av 22 942 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −364,0 % til −142,8 % og egenkapitalandelen falt fra −115,3 % til −253,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −9,7 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −8,5 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: −31,7 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −253,4 % (median 33,5 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 16,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,74).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −163,4 % (median 2,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −142,8 % (median 2,6 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 84,1 % (median 4,0 %); Likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,74).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet2 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst90 vekt 15 %
Konsistens8 vekt 15 %

Varighet: 26 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Msg Cleaning Systems AS?

Driftsmarginen var −142,8 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −67,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Msg Cleaning Systems AS?

Egenkapitalandelen var −253,4 % i 2025 (median 33,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Msg Cleaning Systems AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,06 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Msg Cleaning Systems AS i Handel?

Msg Cleaning Systems AS er nr. 21 833 av 22 942 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 600 av 11 283. Omsetningen endret seg 84,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925039993
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.640)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
29. april 2020 6 år i drift
Aksjekapital
3,45 MNOK
Forretningsadresse
Røysumvegen 3, 3801 BØ I TELEMARK (MIDT-TELEMARK)
Kommune
Midt-Telemark rang 32 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
51,6 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
48 %
Konsernkjede
Eies av: Telecom AS (52 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks58315
Rang7 85522 14421 833
Driftsmargin27,3 %−364,0 %−142,8 %
Totalrentabilitet33,9 %−61,2 %−67,6 %
Egenkapitalandel27,3 %−115,3 %−253,4 %
Likviditetsgrad 12,470,140,06
Omsetningsvekst–−78,9 %84,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter15,3 MNOK3,2 MNOK5,9 MNOK
Driftsresultat4,2 MNOK−11,7 MNOK−8,5 MNOK
Resultat før skatt0,3 MNOK−13,9 MNOK−9,7 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat0,3 MNOK−13,9 MNOK−9,7 MNOK
Finanskostnader4,4 MNOK2,2 MNOK1,2 MNOK
Sum eiendeler13,7 MNOK19,1 MNOK12,5 MNOK
Omløpsmidler3,0 MNOK3,4 MNOK1,7 MNOK
Egenkapital3,7 MNOK−22,0 MNOK−31,7 MNOK
Opptjent egenkapital−2,2 MNOK−28,0 MNOK−37,7 MNOK
Sum gjeld10,0 MNOK41,2 MNOK44,2 MNOK
Kortsiktig gjeld1,2 MNOK24,0 MNOK29,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6607853.

Lignende selskaper