Perisec AS

Org.nr. 925040266 · Molde · Stiftet 2020 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2023

53av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 945 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 747 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 23 og soliditet 80 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Perisec AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −2,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 71,3 % (median 39,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 5. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −2,7 % 5,7 % 24 %
Resultatmargin −2,7 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −5,2 % 11,1 % 22 %
Egenkapitalandel 71,3 % 39,6 % 81 %
Gjeldsgrad 0,40 1,21 78 %
Likviditetsgrad 1 2,96 1,57 78 %
Omsetningsvekst – 0,3 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt0,59 MNOK0,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 53 gjør Perisec AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Perisec AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Perisec AS hadde en driftsmargin på −2,7 % og en egenkapitalandel på 71,3 % i 2023, og er nr. 1 747 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,2 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 2,4 MNOK 3,2 8 MNOK 4 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2,7 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,7 % (median 5,7 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet23 vekt 30 %
Soliditet80 vekt 25 %
Likviditet78 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens44 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Perisec AS?

Driftsmarginen var −2,7 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −5,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Perisec AS?

Egenkapitalandelen var 71,3 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Perisec AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,96 i 2023 (median 1,57).

Hvordan står Perisec AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Perisec AS er nr. 1 747 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 945 av 2 185.

Konsernstruktur · 2025

5 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Ok-Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Ok-Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Ok-Holding AS holdingselskap · Bygg og anlegg
    • Perisec AS du er her eid 60 % · operativt · indeks 70 · nr. 587 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Foraas Områdesikring AS eid 100 % · operativt · indeks 50 · nr. 10466 av 20338 i Bygg og anlegg
    • Osn Objektsikring AS eid 100 % · operativt · indeks 11 · nr. 4085 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Sikringsconsult AS eid 100 % · operativt · Forretningsmessig tjenesteyting

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925040266
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
11 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
23. april 2020 6 år i drift
Aksjekapital
1,12 MNOK
Forretningsadresse
Årøsetervegen 3, 6422 MOLDE
Kommune
Molde rang 1–8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Molde. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
60,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Ok-Holding AS (60 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Osn AS (20 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 5. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks535870
Rang1 7471 407587
Driftsmargin−2,7 %5,0 %6,4 %
Totalrentabilitet−5,2 %9,4 %13,7 %
Egenkapitalandel71,3 %62,2 %66,2 %
Likviditetsgrad 12,962,452,81
Omsetningsvekst–23,6 %30,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter6,5 MNOK8,1 MNOK10,6 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK0,4 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK0,4 MNOK0,7 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK0,3 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,4 MNOK4,4 MNOK4,9 MNOK
Omløpsmidler2,9 MNOK4,1 MNOK4,7 MNOK
Egenkapital2,4 MNOK2,7 MNOK3,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK1,1 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld1,0 MNOK1,7 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld1,0 MNOK1,7 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 5040025.