Rush Larvik AS

Org.nr. 925126918 · Larvik · Stiftet 2020 · 44 ansatte

Score · regnskapsår 2025

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 748 av 889 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 191 av 1 400 · Kultur og fritid

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 16 og soliditet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Rush Larvik AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 887 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,9 % (median 3,9 %) og egenkapitalandel 16,8 % (median 34,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 2. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −7,9 % 3,9 % 17 %
Resultatmargin −9,9 % 3,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −17,4 % 7,4 % 15 %
Egenkapitalandel 16,8 % 34,0 % 36 %
Gjeldsgrad 4,96 1,21 21 %
Likviditetsgrad 1 0,37 1,46 9 %
Omsetningsvekst 6,5 % 4,7 % 56 %
Omsetning per ansatt0,22 MNOK0,31 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør Rush Larvik AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (889 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Rush Larvik AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Rush Larvik AS har score 28 for 2025, rang 1 191 av 1 400 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 56 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 6,5 % mot median 4,7 %.

Svakest: Likviditet: persentil 9 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,37 mot median 1,46. Lønnsomhet: persentil 16 mot sammenlignbare, driftsmargin −7,9 % mot median 3,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Rush Larvik AS hadde en driftsmargin på −7,9 % og en egenkapitalandel på 16,8 % i 2025, og er nr. 1 191 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid.

Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,8 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,8 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,46).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −9,9 % (median 3,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,9 % (median 3,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet16 vekt 30 %
Soliditet28 vekt 25 %
Likviditet9 vekt 15 %
Vekst56 vekt 15 %
Konsistens41 vekt 15 %

Varighet: 25 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Rush Larvik AS?

Driftsmarginen var −7,9 % i 2025, mot en median på 3,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −17,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Rush Larvik AS?

Egenkapitalandelen var 16,8 % i 2025 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 4,96 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Rush Larvik AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,37 i 2025 (median 1,46). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Rush Larvik AS i Kultur og fritid?

Rush Larvik AS er nr. 1 191 av 1 400 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 748 av 889. Omsetningen endret seg 6,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925126918
Org.form
AS
Sektor
Kultur og fritid (93.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
44 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
16. april 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hegdalveien 59, 3261 LARVIK
Kommune
Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
984500A5C486AD6B7825 fornyes 30. september 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Activeon AS (100 %)
Øverste eier: Parc Topco AS

Eieren: flertallseieren Activeon AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 2. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks222728
Rang1 1311 1681 191
Driftsmargin−18,8 %−7,9 %−7,9 %
Totalrentabilitet−23,0 %−10,2 %−17,4 %
Egenkapitalandel13,8 %12,4 %16,8 %
Likviditetsgrad 10,450,570,37
Omsetningsvekst–8,1 %6,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter8,4 MNOK9,1 MNOK9,7 MNOK
Driftsresultat−1,6 MNOK−0,7 MNOK−0,8 MNOK
Resultat før skatt−1,9 MNOK−1,1 MNOK−1,0 MNOK
Skattekostnad−0,4 MNOK−0,2 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat−1,5 MNOK−0,9 MNOK−0,8 MNOK
Finanskostnader0,3 MNOK0,4 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler6,9 MNOK7,1 MNOK4,4 MNOK
Omløpsmidler2,5 MNOK3,4 MNOK1,3 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK0,9 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK0,8 MNOK0,6 MNOK
Sum gjeld5,9 MNOK6,2 MNOK3,6 MNOK
Kortsiktig gjeld5,7 MNOK5,9 MNOK3,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 2. november 2026, regnskaps-id 7098240.