H2 Hardanger AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 444 av 1 439 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 340 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 53 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
H2 Hardanger AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 439 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,0 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 37,5 % (median 33,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 29 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 16,0 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 17,0 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 30,2 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 37,5 % | 33,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,66 | 1,75 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −5,6 % | 8,5 % |
| Omsetning per ansatt | 2,19 MNOK | 1,64 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør H2 Hardanger AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 439 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- H2 Hardanger AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
H2 Hardanger AS har score 58 for 2025, rang 1 340 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 79 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,0 % mot median 5,6 %. Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 22 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,6 % mot median 8,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 14,3 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −13,6, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til H2 Hardanger AS med 13,6 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 14,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk H2 Hardanger AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 29,5 % | 4,8 % | +1,3 prosentpoeng | −0,5 prosentpoeng | +1,8 prosentpoeng |
| 2025 | 16,0 % | 5,6 % | −13,6 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | −14,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til H2 Hardanger AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til H2 Hardanger AS falt 13,6 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
H2 Hardanger AS hadde en driftsmargin på 16,0 % og en egenkapitalandel på 37,5 % i 2025, og er nr. 1 340 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 29,5 % til 16,0 % og egenkapitalandelen steg fra 30,8 % til 37,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 100 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 100 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 67 MNOK |
| P/B | 3,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 53 | vekt 25 % |
| Likviditet | 58 | vekt 15 % |
| Vekst | 22 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 61 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er H2 Hardanger AS?
Driftsmarginen var 16,0 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 30,2 %.
Hvor solid er H2 Hardanger AS?
Egenkapitalandelen var 37,5 % i 2025 (median 33,2 %). Gjeldsgraden var 1,66 (median 1,75).
Hvordan er likviditeten i H2 Hardanger AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står H2 Hardanger AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
H2 Hardanger AS er nr. 1 340 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 444 av 1 439. Omsetningen endret seg −5,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925233323
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 13 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 12. juni 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandvenvegen 17, 5600 NORHEIMSUND (KVAM)
- Kommune
- Kvam rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: Qflow Group AB
- Qflow Group AB (Sverige) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 66 | 58 | |
| Rang | 1 379 | 789 | 1 340 | |
| Driftsmargin | 28,2 % | 29,5 % | 16,0 % | |
| Totalrentabilitet | 76,9 % | 59,7 % | 30,2 % | |
| Egenkapitalandel | 26,1 % | 30,8 % | 37,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,41 | 1,56 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,0 % | −5,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,2 MNOK | 30,2 MNOK | 28,5 MNOK |
| Driftsresultat | 7,7 MNOK | 8,9 MNOK | 4,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 15,4 MNOK | 14,1 MNOK | 4,9 MNOK |
| Skattekostnad | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 13,7 MNOK | 12,0 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,1 MNOK | 23,7 MNOK | 16,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 17,1 MNOK | 23,1 MNOK | 15,7 MNOK |
| Egenkapital | 5,2 MNOK | 7,3 MNOK | 6,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 5,2 MNOK | 7,3 MNOK | 6,0 MNOK |
| Sum gjeld | 14,8 MNOK | 16,4 MNOK | 10,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 14,8 MNOK | 16,4 MNOK | 10,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 6503755.
Videre
Lignende selskaper
- Rana Veterinærkontor AS indeks 59, nr. 1 335 · sammenlign
- Stokke Dyreklinikk AS indeks 59, nr. 1 336 · sammenlign
- Bein Engineering AS indeks 59, nr. 1 338 · sammenlign
- Sprinklerkontroll AS indeks 58, nr. 1 342 · sammenlign
- Conversionista AS indeks 58, nr. 1 343 · sammenlign