Sælidmontasje AS
Score · regnskapsår 2025
51av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 216 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 917 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 47 og soliditet 56 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Sælidmontasje AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,3 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 42,7 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,7 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,75 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −31,5 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 51 gjør Sælidmontasje AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Sælidmontasje AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Sælidmontasje AS har score 51 for 2025, rang 9 917 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 79 mot sammenlignbare. Likviditet: persentil 62 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,75 mot median 1,41.
Svakest: Vekst: persentil 10 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −31,5 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Sælidmontasje AS med 0,3 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,2 poeng. Selskapet gjorde det altså 0,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Sælidmontasje AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 24 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,5 % | 3,7 % | −1,5 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −1,2 prosentpoeng |
| 2025 | 2,3 % | 3,5 % | −0,3 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −0,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Sælidmontasje AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Sælidmontasje AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,0 % | 2,5 % | 2,3 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Sælidmontasje AS falt 0,3 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 4,0 % | 2,5 % | 2,3 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Sælidmontasje AS hadde en driftsmargin på 2,3 % og en egenkapitalandel på 42,7 % i 2025, og er nr. 9 917 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen falt med 31 % og egenkapitalandelen steg fra 34,2 % til 42,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 12,7 | 0 MNOK |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 47 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 56 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | 10 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Sælidmontasje AS?
Driftsmarginen var 2,3 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,0 %.
Hvor solid er Sælidmontasje AS?
Egenkapitalandelen var 42,7 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,34 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Sælidmontasje AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,75 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Sælidmontasje AS i Bygg og anlegg?
Sælidmontasje AS er nr. 9 917 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 216 av 12 867. Omsetningen endret seg −31,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925282596
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. mai 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Linjevegen 7B, 2068 JESSHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. juli 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 45 | 47 | 51 | |
| Rang | 10 599 | 11 136 | 9 917 | |
| Driftsmargin | 4,0 % | 2,5 % | 2,3 % | |
| Totalrentabilitet | 16,0 % | 10,3 % | 8,0 % | |
| Egenkapitalandel | 24,8 % | 34,2 % | 42,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,52 | 1,75 | |
| Omsetningsvekst | – | −28,6 % | −31,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,0 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6430755.
Videre
Lignende selskaper
- Raymond Helgesen AS indeks 51, nr. 9 914 · sammenlign
- Byggfirma Anders Klovland AS indeks 51, nr. 9 916 · sammenlign
- TETT. AS indeks 51, nr. 9 918 · sammenlign
- Husfloen Rørservice AS indeks 51, nr. 9 921 · sammenlign
- Strand Elektro AS indeks 51, nr. 9 923 · sammenlign