St-Montering AS

Org.nr. 925305944 · Kristiansand · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2025

50av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 6 386 av 12 870 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 195 av 20 336 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 31 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

St-Montering AS ligger på medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 12 863 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 21,7 % (median 32,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 5,4 % 3,5 % 58 %
Resultatmargin 5,3 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 15,9 % 7,8 % 67 %
Egenkapitalandel 21,7 % 32,8 % 38 %
Gjeldsgrad 3,61 1,43 24 %
Likviditetsgrad 1 1,89 1,41 67 %
Omsetningsvekst −4,6 % 6,0 % 36 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 50 gjør St-Montering AS det bedre enn 50 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 870 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • St-Montering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

St-Montering AS har score 50 for 2025, rang 10 195 av 20 336 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 67 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,89 mot median 1,41. Lønnsomhet: persentil 62 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,4 % mot median 3,5 %.

Svakest: Soliditet: persentil 31 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 21,7 % mot median 32,8 %. Vekst: persentil 36 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −4,6 % mot median 6,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

St-Montering AS hadde en driftsmargin på 5,4 % og en egenkapitalandel på 21,7 % i 2025, og er nr. 10 195 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 1,3 % til 5,4 % og egenkapitalandelen steg fra 16,6 % til 21,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld 0,2 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: 0,3 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet62 vekt 30 %
Soliditet31 vekt 25 %
Likviditet67 vekt 15 %
Vekst36 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 37 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er St-Montering AS?

Driftsmarginen var 5,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,9 %.

Hvor solid er St-Montering AS?

Egenkapitalandelen var 21,7 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 3,61 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i St-Montering AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,89 i 2025 (median 1,41).

Hvordan står St-Montering AS i Bygg og anlegg?

St-Montering AS er nr. 10 195 av 20 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 386 av 12 870. Omsetningen endret seg −4,6 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925305944
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.320)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
22. juni 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Linerlebakken 22, 4626 KRISTIANSAND S
Kommune
Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 7. juli 2020
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks174450
Rang16 38712 00610 195
Driftsmargin−7,2 %1,3 %5,4 %
Totalrentabilitet−50,6 %10,3 %15,9 %
Egenkapitalandel7,6 %16,6 %21,7 %
Likviditetsgrad 10,961,141,89
Omsetningsvekst–33,0 %−4,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,6 MNOK4,8 MNOK4,6 MNOK
Driftsresultat−0,3 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt−0,3 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat−0,3 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK–0,0 MNOK
Sum eiendeler0,5 MNOK0,6 MNOK1,6 MNOK
Omløpsmidler0,5 MNOK0,6 MNOK0,9 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK0,5 MNOK1,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6390045.