Halob AS
Score · regnskapsår 2024
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 124 av 11 065 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 224 av 22 237 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Halob AS ligger 24 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 058 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 31,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 80,7 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 31,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 32,1 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 21,7 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 80,7 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,03 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | −40,8 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Halob AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 065 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Halob AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Halob AS hadde en driftsmargin på 31,1 % og en egenkapitalandel på 80,7 % i 2024, og er nr. 2 224 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 45,4 % til 31,1 % og egenkapitalandelen steg fra 46,4 % til 80,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 25 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 25 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 87 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 89 | vekt 15 % |
Varighet: 74 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Halob AS?
Driftsmarginen var 31,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,7 %.
Hvor solid er Halob AS?
Egenkapitalandelen var 80,7 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,24 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i Halob AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,03 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står Halob AS i Handel?
Halob AS er nr. 2 224 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 124 av 11 065. Omsetningen endret seg −40,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925310735
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.750)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. juni 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bjørumsvegen 15, 4820 FROLAND
- Kommune
- Froland rang 15–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. oktober 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Hallvard Løberg
- Styrets leder
- Hallvard Løberg
- Regnskapsfører
- Tallhuset AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 73 | 74 | 71 | |
| Rang | 3 397 | 2 224 | 2 742 | |
| Driftsmargin | 45,4 % | 31,1 % | 28,7 % | |
| Totalrentabilitet | 31,8 % | 21,7 % | 11,9 % | |
| Egenkapitalandel | 46,4 % | 80,7 % | 81,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 3,03 | 5,45 | |
| Omsetningsvekst | – | −40,8 % | −41,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,4 MNOK | 7,9 MNOK | 4,6 MNOK |
| Driftsresultat | 6,1 MNOK | 2,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,3 MNOK | 2,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | 4,9 MNOK | 2,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 20,0 MNOK | 12,1 MNOK | 11,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 20,0 MNOK | 7,1 MNOK | 11,3 MNOK |
| Egenkapital | 9,3 MNOK | 9,7 MNOK | 9,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,2 MNOK | 9,7 MNOK | 9,2 MNOK |
| Sum gjeld | 10,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,7 MNOK | 2,3 MNOK | 2,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6266551.
Videre
Lignende selskaper
- Barracuda AS indeks 74, nr. 2 217 · sammenlign
- Chilisauser AS indeks 74, nr. 2 218 · sammenlign
- Mosheim Sag AS indeks 74, nr. 2 219 · sammenlign
- Molo Agency AS indeks 74, nr. 2 220 · sammenlign
- Abc Art Business Collection AS indeks 74, nr. 2 225 · sammenlign