Motiontech AS

Org.nr. 925378666 · Arendal · Stiftet 2020 · 7 ansatte

Score · regnskapsår 2023

46av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 185 av 2 185 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 211 av 3 995 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 97 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Motiontech AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 49 blant 2 184 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 58,7 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 4,6 % (median 39,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 7. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 58,7 % 5,7 % 96 %
Resultatmargin 60,3 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 85,3 % 11,1 % 98 %
Egenkapitalandel 4,6 % 39,6 % 17 %
Gjeldsgrad 20,57 1,21 6 %
Likviditetsgrad 1 1,05 1,57 23 %
Omsetningsvekst – 0,3 % ikke sammenlignet
Omsetning per ansatt1,06 MNOK0,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 46 gjør Motiontech AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 185 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Motiontech AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Motiontech AS hadde en driftsmargin på 58,7 % og en egenkapitalandel på 4,6 % i 2023, og er nr. 2 211 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 37 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 3,5 MNOK 18,6 65 MNOK 32 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 4,4 MNOK
minus netto gjeld −4,9 MNOK
15,9 74 MNOK 37 MNOK
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 3,2 1 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,6 % (median 39,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet97 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens27 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Motiontech AS?

Driftsmarginen var 58,7 % i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 85,3 %.

Hvor solid er Motiontech AS?

Egenkapitalandelen var 4,6 % i 2023 (median 39,6 %). Gjeldsgraden var 20,57 (median 1,21).

Hvordan er likviditeten i Motiontech AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,05 i 2023 (median 1,57).

Hvordan står Motiontech AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Motiontech AS er nr. 2 211 av 3 995 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 185 av 2 185.

Konsernstruktur · 2025

157 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Snowball Software Group AS.

Snowball Software Group AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

  • Snowball Software Group AS ikke i datagrunnlaget
    • SH Int AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
      • Saas Holding AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • Motiontech AS du er her eid 80 % · operativt · indeks 83 · nr. 81 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
        • Baze Technology AS eid 100 % · operativt · indeks 63 · nr. 724 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • EM Systemer AS eid 100 % · operativt · indeks 49 · nr. 10747 av 20338 i Bygg og anlegg
        • Norbits AS eid 100 % · operativt · indeks 52 · nr. 1444 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Fdvhuset AS eid 100 % · operativt · indeks 66 · nr. 610 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Roqc Data Management AS eid 100 % · operativt · indeks 6 · nr. 4149 av 4183 i Teknisk tjenesteyting og forskning
        • Curotech AS eid 100 % · operativt · indeks 60 · nr. 908 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
          • Fdvweb AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • Unisoft AS eid 100 % · operativt · indeks 54 · nr. 1356 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Marketplace AS eid 100 % · operativt · indeks 56 · nr. 1161 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Infosoft AS eid 100 % · operativt · indeks 73 · nr. 289 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Nytt Foretak AS eid 100 % · operativt · indeks 61 · nr. 655 av 2455 i Revisjon, regnskap og rådgivning
          • 24 Vaskeri AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 834028352 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 835705242 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 926091174 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 928339769 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 934052293 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget · eier flere selskaper
          • Org.nr. 934835638 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 934835689 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 934835719 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 934835735 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 935039169 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 935112915 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 935417864 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 935813603 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • Org.nr. 935813646 eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
          • og 110 selskaper til
        • Mikon AS eid 100 % · operativt · indeks 40 · nr. 2366 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Sunnsoft Publishing AS eid 100 % · operativt · indeks 56 · nr. 1152 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Satvision Software AS eid 100 % · operativt · indeks 56 · nr. 1177 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
        • Barcontrol Systems AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget
        • og 6 selskaper til
      • Filemail AS eid 90 % · operativt · indeks 50 · nr. 1620 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon

Treet viser opptil 4 nivåer under toppen. Store konsern har flere selskaper enn det som vises.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925378666
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
7 registrert 10. juli 2026
Stiftet
13. juli 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
c/o Eivind Klevmoen Døvik, Formannsgata 15, 4810 EYDEHAVN (ARENDAL)
Kommune
Arendal rang 5–10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.motiontech.no
Selskapets forretningskommune, Arendal. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
2 (én eier har over halvparten)
Største eier
80,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Saas Holding AS (80 %)
Øverste eier: Snowball Software Group AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 7. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks468383
Rang2 2118581
Driftsmargin58,7 %60,2 %51,1 %
Totalrentabilitet85,3 %87,4 %91,5 %
Egenkapitalandel4,6 %71,3 %70,2 %
Likviditetsgrad 11,053,493,35
Omsetningsvekst–12,3 %18,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,5 MNOK8,4 MNOK9,9 MNOK
Driftsresultat4,4 MNOK5,0 MNOK5,1 MNOK
Resultat før skatt4,5 MNOK5,2 MNOK5,0 MNOK
Skattekostnad1,0 MNOK1,1 MNOK1,1 MNOK
Årsresultat3,5 MNOK4,0 MNOK3,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler5,3 MNOK6,0 MNOK5,7 MNOK
Omløpsmidler5,3 MNOK6,0 MNOK5,7 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK4,3 MNOK4,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK4,2 MNOK4,0 MNOK
Sum gjeld5,1 MNOK1,7 MNOK1,7 MNOK
Kortsiktig gjeld5,1 MNOK1,7 MNOK1,7 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 7. november 2026, regnskaps-id 4740965.