Neddi AS
Score · regnskapsår 2025
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 758 av 2 035 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 527 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 3 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Neddi AS ligger 24 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 034 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −1 052,0 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 39,0 % (median 41,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −1 052,0 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | −1 062,3 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | −50,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalandel | 39,0 % | 41,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,48 | 1,67 |
| Omsetningsvekst | 26,3 % | 5,1 % |
| Omsetning per ansatt | 0,19 MNOK | 0,72 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Neddi AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 035 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Neddi AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Neddi AS har score 26 for 2025, rang 3 527 av 4 004 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 76 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,3 % mot median 5,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 3 mot sammenlignbare, driftsmargin −1 052,0 % mot median 4,9 %. Konsistens: persentil 7 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,48 (median 1,67).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1 062,3 % (median 4,8 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1 052,0 % (median 4,9 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Neddi AS med 962,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 961,6 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Neddi AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −89,5 % | 5,8 % | −56,0 prosentpoeng | +0,0 prosentpoeng | −56,0 prosentpoeng |
| 2025 | −1 052,0 % | 4,9 % | −962,5 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng | −961,6 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Neddi AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Neddi AS falt 962,5 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Neddi AS hadde en driftsmargin på −1 052,0 % og en egenkapitalandel på 39,0 % i 2025, og er nr. 3 527 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −89,5 % til −1 052,0 % og egenkapitalandelen falt fra 82,2 % til 39,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 19 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 15,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,2 | 19 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,48 (median 1,67).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 062,3 % (median 4,8 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 052,0 % (median 4,9 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 26,3 % (median 5,1 %); Likviditetsgrad 1 0,48 (median 1,67).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 3 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 8 | vekt 15 % |
| Vekst | 76 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Neddi AS?
Driftsmarginen var −1 052,0 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −50,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Neddi AS?
Egenkapitalandelen var 39,0 % i 2025 (median 41,2 %). Gjeldsgraden var 1,56 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Neddi AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,48 i 2025 (median 1,67). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Neddi AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Neddi AS er nr. 3 527 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 758 av 2 035. Omsetningen endret seg 26,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925433799
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 8 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 28. juni 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Alf Bjerckes vei 20, 0582 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 15
- Største eier
- 37,0 % · tre største 63,5 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 1 %
- Eid fra samme kommune
- 84 %
- Lære AS · 37,0 %
- STIFTELSEN ADDITO · 16,6 %
- Woa Holding AS · 9,8 %
- Ida Dahl Holding AS · 7,9 %
- Fredrik Andersen Holding AS · 7,9 %
- Monozuki AS · 7,2 %
- Iterate AS · 5,6 %
- Ringgården AS · 1,6 %
- Jbo Invest Holding APS (Danmark) · 1,3 %
- TO Hundre OK AS · 0,9 %
- 1 privatpersoner · 0,4 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 57 | 26 | |
| Rang | – | 1 410 | 3 527 | |
| Driftsmargin | −33,5 % | −89,5 % | −1 052,0 % | |
| Totalrentabilitet | −0,9 % | −3,0 % | −50,3 % | |
| Egenkapitalandel | 74,3 % | 82,2 % | 39,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,53 | 4,14 | 0,48 | |
| Omsetningsvekst | – | 69,2 % | 26,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −15,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −16,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | −1,1 MNOK | −16,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 25,0 MNOK | 34,5 MNOK | 31,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,4 MNOK | 10,9 MNOK | 7,6 MNOK |
| Egenkapital | 18,6 MNOK | 28,4 MNOK | 12,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,6 MNOK | −3,8 MNOK | −19,9 MNOK |
| Sum gjeld | 6,4 MNOK | 6,1 MNOK | 19,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 2,6 MNOK | 15,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7169831.
Videre
Lignende selskaper
- Nedre Jølster Bilelag AS indeks 26, nr. 3 525 · sammenlign
- Normanns Gate 40 AS indeks 26, nr. 3 526 · sammenlign
- Takst Vest Landbruk AS indeks 26, nr. 3 529 · sammenlign
- Equanostic AS indeks 26, nr. 3 530 · sammenlign
- Kitemill AS indeks 26, nr. 3 532 · sammenlign