Tepas AS
Score · regnskapsår 2025
43av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 437 av 643 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 705 av 2 605 · Helse og omsorg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 40 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tepas AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 643 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 6,4 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 28,6 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 5,4 % |
| Totalrentabilitet | 2,5 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 28,6 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,50 | 1,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,37 | 1,44 |
| Omsetningsvekst | 31,6 % | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 0,95 MNOK | 1,31 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 43 gjør Tepas AS det bedre enn 32 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (643 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tepas AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Tepas AS har score 43 for 2025, rang 1 705 av 2 605 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 31,6 % mot median 5,2 %.
Svakest: Likviditet: persentil 2 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,37 mot median 1,44. Soliditet: persentil 35 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 28,6 % mot median 39,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,44).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 31,6 % (median 5,2 %); likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,44).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 5,0 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,0, bransjen −1,0 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Tepas AS med 4,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 5,0 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Tepas AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 28 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2,5 % | 6,7 % | +0,3 prosentpoeng | −1,6 prosentpoeng | +2,0 prosentpoeng |
| 2025 | 6,4 % | 5,6 % | +4,0 prosentpoeng | −1,0 prosentpoeng | +5,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tepas AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tepas AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,1 % | 2,5 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tepas AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,1 % | 2,5 % | 6,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Tepas AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,1 % | 2,5 % | 6,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Tepas AS hadde en driftsmargin på 6,4 % og en egenkapitalandel på 28,6 % i 2025, og er nr. 1 705 av 2 605 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 32 % og driftsmarginen steg fra 2,5 % til 6,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 18 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 20,3 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 20,7 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,3 | 18 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,44).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 31,6 % (median 5,2 %); Likviditetsgrad 1 0,37 (median 1,44).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 40 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 2 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 37 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tepas AS?
Driftsmarginen var 6,4 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,5 %.
Hvor solid er Tepas AS?
Egenkapitalandelen var 28,6 % i 2025 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 2,50 (median 1,32).
Hvordan er likviditeten i Tepas AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,37 i 2025 (median 1,44). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Tepas AS i Helse og omsorg?
Tepas AS er nr. 1 705 av 2 605 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 437 av 643. Omsetningen endret seg 31,6 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
50 av 100
Rang 10 av 20 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Helse og omsorg. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 178 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 4 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- 2 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 239 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 156 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 6,4 % |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | 2,5 % |
| Egenkapitalandel | 65,5 % | 28,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 0,37 |
| Omsetningsvekst | −2,0 % | 31,6 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 70 (4 av 23), 2024: 53 (8 av 18).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Konsernregnskap. Tepas AS for 2025: indeks 50 av 100, nr. 10 av 20 konsern.
-
Tepas AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925467898
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Helse og omsorg (88.993)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. januar 1971 55 år i drift
- Aksjekapital
- 1,66 MNOK
- Forretningsadresse
- Mosanden, 2420 TRYSIL
- Kommune
- Trysil rang 26–39 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 5. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 38 | 43 | |
| Rang | 1 970 | 1 886 | 1 705 | |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,5 % | 6,4 % | |
| Totalrentabilitet | 1,8 % | 1,7 % | 2,5 % | |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 28,0 % | 28,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,40 | 0,41 | 0,37 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,9 % | 31,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,0 MNOK | 8,0 MNOK | 10,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 94,0 MNOK | 98,5 MNOK | 97,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,5 MNOK | 29,0 MNOK | 18,4 MNOK |
| Egenkapital | 27,4 MNOK | 27,6 MNOK | 27,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 25,7 MNOK | 26,0 MNOK | 26,2 MNOK |
| Sum gjeld | 66,6 MNOK | 70,8 MNOK | 69,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 66,6 MNOK | 70,8 MNOK | 50,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 5. november 2026, regnskaps-id 7218706.
Videre
Lignende selskaper
- Fjelltannlegene AS indeks 43, nr. 1 701 · sammenlign
- Alfa Røntgen AS indeks 43, nr. 1 702 · sammenlign
- Nemus Kokstad og Sandsli AS indeks 43, nr. 1 710 · sammenlign
- Halden Tannhelsesenter AS indeks 43, nr. 1 714 · sammenlign
- Kjellands Tannlegepraksis AS indeks 43, nr. 1 719 · sammenlign