Verman AS

Org.nr. 925502626 · Rælingen · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2024

73av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 767 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 417 av 22 237 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 50 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Verman AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,5 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 37,7 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 13,5 % 3,0 % 90 %
Resultatmargin 11,9 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 25,7 % 8,9 % 84 %
Egenkapitalandel 37,7 % 36,3 % 52 %
Gjeldsgrad 1,65 1,53 47 %
Likviditetsgrad 1 2,42 1,71 70 %
Omsetningsvekst 27,9 % 3,8 % 86 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 73 gjør Verman AS det bedre enn 89 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Verman AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Verman AS hadde en driftsmargin på 13,5 % og en egenkapitalandel på 37,7 % i 2024, og er nr. 2 417 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 23,0 % til 37,7 % og omsetningen økte med 28 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 13 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,2 MNOK 10,0 12 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,7 MNOK
minus netto gjeld 1,0 MNOK
8,0 13 MNOK
P/B Egenkapital: 2,5 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet87 vekt 30 %
Soliditet50 vekt 25 %
Likviditet70 vekt 15 %
Vekst86 vekt 15 %
Konsistens74 vekt 15 %

Varighet: 63 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Verman AS?

Driftsmarginen var 13,5 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 25,7 %.

Hvor solid er Verman AS?

Egenkapitalandelen var 37,7 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 1,65 (median 1,53).

Hvordan er likviditeten i Verman AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,42 i 2024 (median 1,71).

Hvordan står Verman AS i Handel?

Verman AS er nr. 2 417 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 767 av 7 161. Omsetningen endret seg 27,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925502626
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.380)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
10. juli 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Øvre Rælingsveg 89A, 2005 RÆLINGEN
Kommune
Rælingen rang 7–37 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks537383
Rang9 6482 417398
Driftsmargin8,3 %13,5 %20,4 %
Totalrentabilitet15,6 %25,7 %43,8 %
Egenkapitalandel23,0 %37,7 %70,8 %
Likviditetsgrad 11,832,423,85
Omsetningsvekst–27,9 %11,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,9 MNOK12,7 MNOK14,1 MNOK
Driftsresultat0,8 MNOK1,7 MNOK2,9 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK1,5 MNOK2,8 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK1,2 MNOK2,2 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler5,9 MNOK6,7 MNOK6,7 MNOK
Omløpsmidler5,4 MNOK6,3 MNOK6,3 MNOK
Egenkapital1,4 MNOK2,5 MNOK4,7 MNOK
Opptjent egenkapital1,3 MNOK2,5 MNOK4,7 MNOK
Sum gjeld4,6 MNOK4,2 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld2,9 MNOK2,6 MNOK1,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6308937.