NORMAX TECHNOLOGY
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 238 av 11 054 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 558 av 22 213 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 78 og soliditet 29 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
NORMAX TECHNOLOGY ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 047 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,1 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 20,2 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 5,1 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 4,5 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 40,2 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 3,95 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 217,3 % | 2,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør NORMAX TECHNOLOGY det bedre enn 62 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 054 selskaper) i 2024.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
NORMAX TECHNOLOGY har score 56 for 2024, rang 8 558 av 22 213 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 217,3 % mot median 2,8 %. Lønnsomhet: persentil 78 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,1 % mot median 2,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,13 mot median 1,76. Soliditet: persentil 29 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,2 % mot median 34,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 217,3 % (median 2,8 %); likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,76).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
NORMAX TECHNOLOGY hadde en driftsmargin på 5,1 % og en egenkapitalandel på 20,2 % i 2024, og er nr. 8 558 av 22 213 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 217 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 217,3 % (median 2,8 %); Likviditetsgrad 1 1,13 (median 1,76).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 78 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 29 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 50 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er NORMAX TECHNOLOGY?
Driftsmarginen var 5,1 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 40,2 %.
Hvor solid er NORMAX TECHNOLOGY?
Egenkapitalandelen var 20,2 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 3,95 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i NORMAX TECHNOLOGY?
Likviditetsgrad 1 var 1,13 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står NORMAX TECHNOLOGY i Handel?
NORMAX TECHNOLOGY er nr. 8 558 av 22 213 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 238 av 11 054. Omsetningen endret seg 217,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925502952
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.400)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. juli 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Salhusvegen 55, 5131 NYBORG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. august 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 56 | |
| Rang | – | – | 8 558 | |
| Driftsmargin | – | −1,7 % | 5,1 % | |
| Totalrentabilitet | −74,4 % | −4,4 % | 40,2 % | |
| Egenkapitalandel | −27,3 % | −7,4 % | 20,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 0,87 | 1,13 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 217,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 0,6 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6194639.
Videre
Lignende selskaper
- Junior Leker AS indeks 56, nr. 8 552 · sammenlign
- Abc Stormarked AS indeks 56, nr. 8 554 · sammenlign
- Hesteutstyr AS indeks 56, nr. 8 557 · sammenlign
- Ski Gullsmedforretning AS indeks 56, nr. 8 562 · sammenlign
- Prikken Averøy AS indeks 56, nr. 8 567 · sammenlign