Trondheim Ramm AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 911 av 11 289 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 808 av 22 952 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Trondheim Ramm AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 12,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 75,2 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 12,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 12,8 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 20,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalandel | 75,2 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,03 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 7,3 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,71 MNOK | 0,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Trondheim Ramm AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 289 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Trondheim Ramm AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Trondheim Ramm AS har score 75 for 2025, rang 1 808 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 75,2 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 82 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,03 mot median 1,74.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Trondheim Ramm AS hadde en driftsmargin på 12,1 % og en egenkapitalandel på 75,2 % i 2025, og er nr. 1 808 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −2,3 % til 12,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 12,1 % (median 2,6 %); Egenkapitalandel 75,2 % (median 33,5 %); Likviditetsgrad 1 4,03 (median 1,74).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 82 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Trondheim Ramm AS?
Driftsmarginen var 12,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,1 %.
Hvor solid er Trondheim Ramm AS?
Egenkapitalandelen var 75,2 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Trondheim Ramm AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,03 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Trondheim Ramm AS i Handel?
Trondheim Ramm AS er nr. 1 808 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 911 av 11 289. Omsetningen endret seg 7,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925523070
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.559)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 5 registrert 10. oktober 2025
- Stiftet
- 13. august 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ferjemannsveien 4, 7042 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 24. august 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ingrid Oliv Olava Sørgjerd
- Styrets leder
- Hanne Solem
- Styremedlem
- Ola Solem
- Regnskapsfører
- Ila Bokholderi AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 70 | 55 | 75 | |
| Rang | 4 150 | 9 018 | 1 808 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | −2,3 % | 12,1 % | |
| Totalrentabilitet | 3,6 % | −3,3 % | 20,1 % | |
| Egenkapitalandel | 72,3 % | 69,0 % | 75,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,52 | 3,21 | 4,03 | |
| Omsetningsvekst | – | 2,9 % | 7,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,2 MNOK | 3,3 MNOK | 3,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,9 MNOK | 1,9 MNOK | 2,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6697724.
Videre
Lignende selskaper
- TONE S. Agentur AS indeks 75, nr. 1 800 · sammenlign
- Borgen Bil AS indeks 75, nr. 1 801 · sammenlign
- Manova Invest AS indeks 75, nr. 1 806 · sammenlign
- Sr-Service Woodtrade AS indeks 75, nr. 1 812 · sammenlign
- Tema AS indeks 75, nr. 1 814 · sammenlign