Malern Farge og Interiør AS

Org.nr. 925677116 · Indre Østfold · Stiftet 2020 · 14 ansatte

Score · regnskapsår 2024

69av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 125 av 7 154 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 496 av 22 205 · Handel

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Malern Farge og Interiør AS ligger 18 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 7 154 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,2 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 66,5 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 27. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter17 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 6,2 % 3,0 % 70 %
Resultatmargin 6,5 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 16,3 % 8,9 % 68 %
Egenkapitalandel 66,5 % 36,3 % 84 %
Gjeldsgrad 0,50 1,53 83 %
Likviditetsgrad 1 2,93 1,71 79 %
Omsetningsvekst −4,5 % 3,9 % 26 %
Omsetning per ansatt1,24 MNOK2,05 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 69 gjør Malern Farge og Interiør AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 154 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Malern Farge og Interiør AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Malern Farge og Interiør AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 66,5 % i 2024, og er nr. 3 496 av 22 205 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 56,4 % til 66,5 % og driftsmarginen falt fra 8,4 % til 6,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 5 MNOK og 12 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 1,0 MNOK 21,2 22 MNOK 11 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 1,3 MNOK
minus netto gjeld −2,6 MNOK
16,6 24 MNOK 12 MNOK
P/B Egenkapital: 4,6 MNOK 2,2 10 MNOK 5 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet69 vekt 30 %
Soliditet83 vekt 25 %
Likviditet79 vekt 15 %
Vekst26 vekt 15 %
Konsistens80 vekt 15 %

Varighet: 72 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Malern Farge og Interiør AS?

Driftsmarginen var 6,2 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,3 %.

Hvor solid er Malern Farge og Interiør AS?

Egenkapitalandelen var 66,5 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,50 (median 1,53).

Hvordan er likviditeten i Malern Farge og Interiør AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,93 i 2024 (median 1,71).

Hvordan står Malern Farge og Interiør AS i Handel?

Malern Farge og Interiør AS er nr. 3 496 av 22 205 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 125 av 7 154. Omsetningen endret seg −4,5 % fra året før.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
925677116
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Handel (47.520)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
14 registrert 10. juni 2025
Stiftet
9. september 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Folkenborgveien 1, 1850 MYSEN (INDRE ØSTFOLD)
Kommune
Indre Østfold rang 8 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Honic Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks756963
Rang2 9283 4965 586
Driftsmargin8,4 %6,2 %4,1 %
Totalrentabilitet19,1 %16,3 %10,6 %
Egenkapitalandel56,4 %66,5 %68,2 %
Likviditetsgrad 12,582,933,11
Omsetningsvekst–−4,5 %−4,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter18,2 MNOK17,4 MNOK16,6 MNOK
Driftsresultat1,5 MNOK1,1 MNOK0,7 MNOK
Resultat før skatt1,5 MNOK1,1 MNOK0,7 MNOK
Skattekostnad0,3 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat1,2 MNOK0,9 MNOK0,5 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler8,2 MNOK6,9 MNOK6,7 MNOK
Omløpsmidler7,6 MNOK6,7 MNOK6,6 MNOK
Egenkapital4,6 MNOK4,6 MNOK4,6 MNOK
Opptjent egenkapital4,5 MNOK4,5 MNOK4,5 MNOK
Sum gjeld3,6 MNOK2,3 MNOK2,1 MNOK
Kortsiktig gjeld3,0 MNOK2,3 MNOK2,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5917283.