Evjen Handel Knarvik AS
Score · regnskapsår 2023
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 126 av 6 803 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 792 av 21 088 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Evjen Handel Knarvik AS ligger 18 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 803 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,4 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 20,2 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,4 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,95 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,21 MNOK | 2,03 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Evjen Handel Knarvik AS det bedre enn 25 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 803 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Evjen Handel Knarvik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Evjen Handel Knarvik AS hadde en driftsmargin på 2,4 % og en egenkapitalandel på 20,2 % i 2023, og er nr. 15 792 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 5 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,2 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 13 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Evjen Handel Knarvik AS?
Driftsmarginen var 2,4 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,0 %.
Hvor solid er Evjen Handel Knarvik AS?
Egenkapitalandelen var 20,2 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 3,95 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Evjen Handel Knarvik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,02 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Evjen Handel Knarvik AS i Handel?
Evjen Handel Knarvik AS er nr. 15 792 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 126 av 6 803.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925775894
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 23. september 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Kvernhushaugane 10, 5914 ISDALSTØ (ALVER)
- Kommune
- Alver rang 13–24 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 41 | 39 | |
| Rang | 15 792 | 14 976 | 16 343 | |
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,9 % | 1,6 % | |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 9,9 % | 8,4 % | |
| Egenkapitalandel | 20,2 % | 18,0 % | 16,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,02 | 1,03 | 1,06 | |
| Omsetningsvekst | – | 14,6 % | 10,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 24,3 MNOK | 27,8 MNOK | 30,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,8 MNOK | 5,6 MNOK | 6,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK | 5,3 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,7 MNOK | 4,6 MNOK | 5,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,6 MNOK | 4,5 MNOK | 5,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5107435.
Videre
Lignende selskaper
- Sande Gård AS indeks 32, nr. 15 781 · sammenlign
- Rebel Agency AS indeks 32, nr. 15 784 · sammenlign
- Crosschem Norway AS indeks 32, nr. 15 786 · sammenlign
- Titten AS indeks 32, nr. 15 793 · sammenlign
- Drammen Varmeteknikk AS indeks 32, nr. 15 804 · sammenlign