G4 EL AS
Score · regnskapsår 2023
30av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 050 av 5 104 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 282 av 18 336 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 24 og soliditet 19 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
G4 EL AS ligger 21 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 51 blant 5 104 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,0 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 15,8 % (median 34,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,0 % | 5,0 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 34,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,32 | 1,80 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,46 |
| Omsetningsvekst | – | 3,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,03 MNOK | 1,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 30 gjør G4 EL AS det bedre enn 21 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 104 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- G4 EL AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
G4 EL AS hadde en driftsmargin på 1,0 % og en egenkapitalandel på 15,8 % i 2023, og er nr. 14 282 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 1,0 % (median 5,0 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 24 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 19 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er G4 EL AS?
Driftsmarginen var 1,0 % i 2023, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,6 %.
Hvor solid er G4 EL AS?
Egenkapitalandelen var 15,8 % i 2023 (median 34,0 %). Gjeldsgraden var 5,32 (median 1,80).
Hvordan er likviditeten i G4 EL AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2023 (median 1,46).
Hvordan står G4 EL AS i Bygg og anlegg?
G4 EL AS er nr. 14 282 av 18 336 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 050 av 5 104.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 925879843
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.210)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 16 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 20. oktober 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nye Vakås vei 10, 1395 HVALSTAD (ASKER)
- Kommune
- Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 27. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 18 | 26 | |
| Rang | 14 282 | 17 802 | 17 446 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | −2,2 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 2,6 % | −6,4 % | 3,5 % | |
| Egenkapitalandel | 15,8 % | 1,4 % | 0,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,07 | 0,98 | |
| Omsetningsvekst | – | 7,8 % | 15,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,4 MNOK | 17,7 MNOK | 20,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | −0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | −0,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | −0,6 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,4 MNOK | 6,1 MNOK | 8,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 4,5 MNOK | 3,6 MNOK | 6,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum gjeld | 5,4 MNOK | 6,0 MNOK | 8,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,9 MNOK | 3,4 MNOK | 6,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 27. oktober 2026, regnskaps-id 5319275.
Videre
Lignende selskaper
- Deco Norge AS indeks 30, nr. 14 265 · sammenlign
- Vannmeisling AS indeks 30, nr. 14 272 · sammenlign
- Graver1 AS indeks 30, nr. 14 275 · sammenlign
- Almatekk AS indeks 30, nr. 14 280 · sammenlign
- Sandli Bygg AS indeks 30, nr. 14 286 · sammenlign