Veme Services AS
Score · regnskapsår 2025
18av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 812 av 833 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 354 av 2 455 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 2 og soliditet 3 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Veme Services AS ligger 31 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 833 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −14,6 % (median 9,7 %) og egenkapitalandel 0,5 % (median 26,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | −14,6 % | 9,7 % |
| Resultatmargin | −16,5 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | −31,3 % | 23,9 % |
| Egenkapitalandel | 0,5 % | 26,2 % |
| Gjeldsgrad | 185,08 | 2,66 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,37 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | −46,0 % | 8,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,51 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 18 gjør Veme Services AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (833 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Veme Services AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Veme Services AS har score 18 for 2025, rang 2 354 av 2 455 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 96 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,37 mot median 1,29.
Svakest: Vekst: persentil 1 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −46,0 % mot median 8,3 %. Lønnsomhet: persentil 2 mot sammenlignbare, driftsmargin −14,6 % mot median 9,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 0,5 % (median 26,2 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −16,5 % (median 10,3 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −14,6 % (median 9,7 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Veme Services AS med 14,9 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Veme Services AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 6 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0,3 % | 8,7 % | −1,9 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −1,7 prosentpoeng |
| 2025 | −14,6 % | 9,7 % | −14,9 prosentpoeng | +1,0 prosentpoeng | −15,9 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Veme Services AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Veme Services AS falt 14,9 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Veme Services AS hadde en driftsmargin på −14,6 % og en egenkapitalandel på 0,5 % i 2025, og er nr. 2 354 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 0,3 % til −14,6 % og omsetningen falt med 46 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,5 % (median 26,2 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,5 % (median 10,3 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −14,6 % (median 9,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 2 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 3 | vekt 25 % |
| Likviditet | 96 | vekt 15 % |
| Vekst | 1 | vekt 15 % |
| Konsistens | 13 | vekt 15 % |
Varighet: 23 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Veme Services AS?
Driftsmarginen var −14,6 % i 2025, mot en median på 9,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −31,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Veme Services AS?
Egenkapitalandelen var 0,5 % i 2025 (median 26,2 %). Gjeldsgraden var 185,08 (median 2,66).
Hvordan er likviditeten i Veme Services AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,37 i 2025 (median 1,29).
Hvordan står Veme Services AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Veme Services AS er nr. 2 354 av 2 455 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 812 av 833. Omsetningen endret seg −46,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Veme Holding AS.
Veme Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Veme Holding AS
- Veme Services AS du er her
- Grano Osteria AS
- Grano Søndre AS
- Grano Tiller AS
- Gastrorep AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 926061070
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. mars 2026
- Stiftet
- 17. november 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronningens gate 1B, 7011 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Veme Holding AS (100 %)
Øverste eier: Veme Holding AS
- Veme Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 6. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 34 | 17 | 18 | |
| Rang | 1 806 | 2 307 | 2 354 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 0,3 % | −14,6 % | |
| Totalrentabilitet | 10,3 % | 1,9 % | −31,3 % | |
| Egenkapitalandel | 4,5 % | 2,1 % | 0,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,63 | 1,14 | 3,37 | |
| Omsetningsvekst | – | −0,7 % | −46,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 22,5 MNOK | 22,3 MNOK | 12,1 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | −1,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −2,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,2 MNOK | 5,0 MNOK | 5,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,2 MNOK | 4,9 MNOK | 5,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | −1,5 MNOK |
| Sum gjeld | 5,9 MNOK | 4,9 MNOK | 5,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 4,3 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 6. november 2026, regnskaps-id 7143777.
Videre
Lignende selskaper
- Zenera AS indeks 19, nr. 2 343 · sammenlign
- Novacura Norge AS indeks 19, nr. 2 344 · sammenlign
- Advokatfirmaet Tveter og Kløvfjell AS indeks 18, nr. 2 348 · sammenlign
- Nordhaven Corporate Finance AS indeks 17, nr. 2 359 · sammenlign
- MATCH REKRUTTERING & Bemanning AS indeks 17, nr. 2 366 · sammenlign